ЦК Профспілки звернувся до Віце-прем’єр-міністра України-Міністра соціальної політики України Тігіпка С.Л. з приводу недопущення закриття навчальних закладів

    Віце-прем'єр-міністру України – Міністру соціальної політики України С.Л.Тігіпку
    Лист від 26.01.2011 № 02-5/38


Шановний Сергію Леонідовичу!

    ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається до Вас з приводу необхідності вжиття термінових заходів, спрямованих на недопущення порушення чинного законодавства на місцях у зв'язку з розпочатою роботою щодо оптимізації бюджетних галузей. Зазначена робота здійснюється з метою реалізації пропозицій Кабінету Міністрів України, внесених в ході бюджетного процесу.
    Численні звернення працівників освіти, профспілкового активу на адресу ЦК Профспілки свідчать про комплекс заходів, запланованих у затверджених райдержадміністраціями дорожніх картах, якими передбачається, зокрема: закриття частини навчальних закладів, в тому числі у сільській місцевості без згоди територіальних громад; зміна структури освітніх установ; вивільнення працівників у зв'язку із зміною штатної кількості тощо. Це стосується, зокрема, Волноваського та Великоновосілківського районів Донецької області, Петрівського, Ульяновського, Онуфріївського районів та міста Знам'янка Кіровоградської області, ряду районів Запорізької області та ін. В окремих територіях під загрозою скорочення опинилися понад 10 відсотків працівників освіти.
    ЦК Профспілки, підтримуючи ідею щодо забезпечення раціонального використання коштів Державного бюджету, переконаний в необхідності неухильного дотримання при цьому норм чинного законодавства, недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини, громадянина. Йдеться, зокрема, про забезпечення конституційного права громадян на доступну загальну середню освіту. Доступність освіти, за нашим переконанням, передбачає функціонування закладів освіти в усіх сільських населених пунктах, де є діти шкільного віку, без застосування обмежень щодо кількості учнів на підставі норми ст.36 закону «Про освіту». Про недопущення необґрунтованої ліквідації навчальних закладів у сільській місцевості йдеться в Указі Президента України «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні» від 20.03.2008 р. № 244. Реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості може мати місце лише за умови згоди на це територіальних громад, що передбачено нормами ст.11 закону «Про загальну середню освіту». Питання реорганізації навчальних закладів повинні вирішуватися з урахуванням всіх можливих негативних наслідків, зумовлених підвищеними ризиками для дітей у зв'язку з перевезенням їх автотранспортом, погіршенням умов для їх раціонального харчування, а головне - психологічними аспектами, що можуть виникнути через ускладнення умов для сімейного виховання. Скорочення чисельності або штату працівників може мати місце лише у виключних випадках, з дотриманням при цьому норм Кодексу законів про працю України.
    З урахуванням зазначеного ЦК Профспілки просить Вас, шановний Сергію Леонідовичу, вжити заходів для збереження вже досягнутих надбань у галузі освіти, недопущення ліквідації, а отже й руйнації, навчальних закладів, забезпечення педагогічним та іншим працівникам освіти гарантованих законодавством трудових та соціально-економічних прав.


З повагою,
Голова Профспілки          Г.Ф.Труханов
0
27 січня 2011
4 072
---

Схожі публікації


Догори