• Відшкодування витрат на відрядження вчителям, які направляються на курси та при відвідуванні опорних шкіл
  • Сьогодні – марш протесту профспілок України
  • Відео з акції протесту профспілок
  • Рейтинг ЗНЗ для встановлення надбавки педагогам за престижність
  • Уряд готує рішення про підвищення соціальних стандартів
  • Запитуєте? Відповідаємо! Заміщення уроків при поділі класів з іноземної мови
  • Резолюція Всеукраїнського маршу протесту профспілок
  • Відпустка вчителя влітку при звільненні чи переведенні: консультація ЦК Профспілки
  • Акція протесту профспілок України: Європейським цінам – європейську зарплату!
  • Сьогодні бухгалтери відзначають своє професійне свято
  •  
    «    Липень 2016    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
     
     
     
     

    » » Оплата праці вчителя, який викладає декілька навчальних предметів

    Оплата праці вчителя, який викладає декілька навчальних предметів
    Оплата праці вчителя, який викладає декілька навчальних предметівЯк здійснюється оплата праці вчителю, який викладає декілька навчальних предметів?
    Чи поширюється підвищення посадового окладу за звання «учитель-методист» на все його педагогічне навантаження ?


    Пунктом 3.25. Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, передбачено, що вчителі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти. Зазначеним пунктом умови щодо обов’язковості підвищення кваліфікації з предметів варіативної складової не передбачено.

    Отже, при атестації вчителя, який, крім предмета за спеціальністю, викладає інші предмети інваріантної та варіативної складової, присвоєна за результатами атестації кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження, зокрема і на години варіативної складової змісту загальної середньої освіти.

    Працівники, які мають педагогічні звання, повинні під час чергової атестації, яка відповідно до п. 1.7 Типового положення здійснюється один раз на п'ять років, також атестуватися на відповідність раніше присвоєним педагогічним званням (лист МОНмолодьспорту від 22.02.2012 № 2/1-13-430).

    Відповідно до пункту 5.1. Типового положення про атестацію педагогічних працівників за результатами атестації педагогічним працівникам, які досягли високих показників у роботі, присвоюються педагогічні звання: «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог – методист», «керівник гуртка – методист», «старший викладач», «старший учитель», «майстер виробничого навчання I категорії», «майстер виробничого навчання II категорії». Тобто, кожне з цих педагогічних звань присвоюється педагогічним працівникам відповідно до посади, яку вони займають згідно з Переліком посад педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2001 № 963. Так, звання «викладач-методист» присвоюється викладачу, «учитель-методист» - учителю, «вихователь-методист» - вихователю, «педагог-організатор-методист» - педагогу-організатору, «старший вихователь» - вихователю тощо. Виключення щодо присвоєння педагогічних звань не за посадою стосується лише посад музичного керівника та інструктора з фізкультури дошкільного навчального закладу, яким відповідно до пункту 5.2. положення може присвоюватися педагогічне звання «вихователь-методист».

    Отже, педагогічне звання «учитель – методист» присвоюється працівнику, який займає посаду вчителя незалежно від обсягу його навантаження та кількості предметів, які він викладає.

    Слід також зауважити, що відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників атестація педагогічних працівників - це система заходів, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді.

    Згідно з підпунктом г пункту 5 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.05.1993 за № 56, присвоєні звання дають право на підвищення ставок. За звання «учитель-методист» ставки заробітної плати підвищуються на 15 відсотків (п. 24 Інструкції).

    Відповідно до пункту 63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти провадиться виходячи із встановлених ставок заробітної плати з врахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок.

    Виходячи з вищевикладеного, підвищення ставки заробітної плати за присвоєне педагогічне звання «учитель-методист», як і присвоєна за результатами атестації кваліфікаційна категорія, поширюється на все педагогічне навантаження учителя незалежно від кількості предметів, які він викладає.


    Управління соціально-економічного захисту
    Подібні новини:
     

    Черкаська обл.
    Триває гаряча оздоровча пора
    Харківська обл.
    «Подорож на острів небувалий»: Профспілка – дітям
    Львівська обл.
    Третій Майдан – профспілковий: говорять учасники акції з Львівщини
    Чернігівська обл.
    Обласна організація контролює дотримання норм Закону України «Про освіту»
     
    Ініціатива Інтернаціоналу Освіти
    Ініціатива Інтернаціоналу Освіти

    Адреса ЦК Профспілки
    Адреса ЦК Профспілки
    04071, м. Київ, вул. Ярославська, 6
    Тел.: (044) 462-47-46
    E-mail: sekr.osvita@gmail.com
    НКРЕКП надала відповідь ЦК Профспілки щодо підвищення цін на газ
    Міністерство юстиції України зареєструвало зміни до Статуту Профспілки
    Запитуєте? Відповідаємо! Заміщення уроків при поділі класів з іноземної мови
    Уряд готує рішення про підвищення соціальних стандартів
    Відео з акції протесту профспілок


    волог.:

    тиск:

    вітер:

     
           Профспілка працівників освіти і науки України © 2009-2016