Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Листи Міністерств, відомств України/Соціально-економічний захист > ЦК Профспілки вимагає скасування наказу МОН № 433 про скорочення на 10% чисельності непедагогічних працівників

ЦК Профспілки вимагає скасування наказу МОН № 433 про скорочення на 10% чисельності непедагогічних працівників


25 квітня 2016

ЦК Профспілки вимагає скасування наказу МОН № 433 про скорочення на 10% чисельності непедагогічних працівниківЦК Профспілки звернувся до Прем’єр-міністра України, Міністра освіти і науки України та Міністра юстиції України з приводу необхідності скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 13.04.2016 № 433 «Про деякі питання формування штатних нормативів», яким зобов’язано керівників навчальних закладів забезпечити скорочення на 10% керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, бібліотек вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

На стадії підготовки, розгляду та погодження проекту наказу ЦК Профспілки висловив категоричну незгоду з його прийняттям.

У листах  зазначається, що наказ № 433 видано з порушенням пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII.

Наголошено також, що згідно зі статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування» управління закладами освіти, які належать територіальним громадам, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення, створення необхідних умов для виховання дітей, сприяння діяльності дошкільних та позашкільних закладів належить до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Затвердження місцевих бюджетів, а отже обсягів видатків на фінансування навчальних закладів, зокрема й на оплату праці та утримання чисельності працівників, згідно зі статтею 26 закону є виключною компетенцією сільських, селищних, міських рад, які є органами, що представляють інтереси територіальних громад.

При прийнятті наказу Міністерством освіти і науки України порушено домовленості сторін Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, засвідчені у її пункті 4.2.1 про проведення спільних консультацій з приводу виникнення обґрунтованої необхідності скорочення більше як 3 відсотків чисельності працівників, а також у пункті 4.1.5, яким міністерством взято зобов’язання вживати заходів для недопущення в закладах освіти і науки масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (понад 3 відсотки чисельності працівників упродовж календарного року).

Крім того, зазначений наказ в порушення вимог пункту 1 Указу Президента України від  3 жовтня 1992 року № 493/92 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» та пункту 2 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731, не пройшов державної реєстрації у Міністерстві юстиції України.

 Відповідно до п.15 Положення міністерства мають направляти для виконання нормативно-правові акти лише після їх державної реєстрації та офіційного опублікування.

У разі порушення зазначених вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані.

Також встановлено, що при направленні на виконання та опублікуванні нормативно-правового акта посилання на дату і номер державної реєстрації акта є обов'язковим.

Привернуто увагу голів територіальних організацій Профспілки на необхідність ініціювання виборними профспілковими органами на місцях прийняття сільськими, селищними, міськими радами виважених рішень при реалізації власних повноважень в інтересах територіальних громад.

 

 

Управління соціально-економічного захисту


Повернутися