TUESWU & GEW – International Project
Профспілкове партнерство між Профспілкою працівників освіти і науки України
та Профспілкою працівників освіти і науки Німеччини (GEW)
В Україні стартував проєкт першого профспілкового партнерства між Профспілкою працівників освіти і науки України та Профспілкою працівників освіти і науки Німеччини (GEW).
Ініціатива реалізується за підтримки Федерального міністерства економіки та розвитку Німеччини (BMZ) та організації Sequa.
Мета проєкту – зміцнення соціального діалогу між урядом та профспілками, ефективного представництва інтересів працівників освітньої сфери України, що сприятиме формуванню демократичної та стійкої освітньої системи.
Довгострокова мета проєкту – створення сприятливих умов для підвищення привабливості вчительської професії та розвитку сучасної освітньої системи, працевлаштування молодих вчителів та забезпеченню якісного майбутнього для молоді в Україні.
Завдання проєкту:
- Формування ефективної системи підготовки мультиплікаторів – відбір та навчання 150 активних членів профспілки для формування їх навиків для подальшого розвитку системи освіти.
- Розвиток ініціатив, орієнтованих на участь – активізація освітян через нові формати співпраці та залучення.
- Посилення представництва інтересів працівників освіти – лобіювання ключових питань щодо умов праці, заробітних плат, безпеки та соціального захисту.
- Створення інформаційної бази та цифрових рішень – впровадження онлайн-платформи для навчання, обміну досвідом і взаємодії з освітянами.
- Розбудова міжнародного співробітництва – обмін кращими практиками з німецькими партнерами та залучення освітян до європейських практик соціального діалогу.
- Мультиплікатори: підготовка 150 активістів для розповсюдження знань у регіонах.
- Нові інструменти участі: запуск щонайменше 6 нових ініціатив для залучення освітян у профспілкову діяльність.
- Поліпшення робочих умов: проведення 15 заходів соціального діалогу, що сприятимуть підвищенню стандартів праці в освітньому секторі.
- Інформаційна підтримка: створення онлайн-бази знань та запуск цифрових рішень для ефективної взаємодії.
- Міжнародне визнання: організація міжнародних заходів, спрямованих на розвиток євроінтеграційних процесів у сфері освіти.
Основні заходи:
- Навчання мультиплікаторів – проведення тренінгів та воркшопів для активних членів профспілки, до яких планується залучати тренерів із різних сфер, стейкхолдерів, представників органів влади.
- Інформаційні кампанії – підготовка інформаційних матеріалів, кампаній у соціальних мережах, поширення успішних кейсів.
- Організація консультацій з урядовими структурами – проведення переговорів щодо покращення умов праці в освітній сфері, рівня оплати праці освітян.
- Моніторинг та оцінка – збір даних та аналітика щодо впливу заходів проєкту на освітян та профспілковий рух.
- Організація міжнародних зустрічей – обмін досвідом із європейськими партнерами та розширення співпраці.
Партнери проєкту
- Профспілка працівників освіти України
- Профспілка працівників освіти і науки Німеччини GEW – стратегічний партнер у сфері соціального діалогу та навчання мультиплікаторів.
Проєкт реалізується за підтримки:
Проєкт спрямований на формування стійкого профспілкового руху в Україні, здатного ефективно захищати права працівників освіти та сприяти демократичним змінам у сфері соціального діалогу.
Розпочато відбір профспілкових мультиплікаторів
МЕДІА
Презентовано перше профспілкове партнерство між Україною та Німеччиною
Освітянські профспілки Німеччини та України: партнерство задля змін
Partnerschaft GEW und TUESWU Die Bildung in der Ukraine verbessern
(інформація на сайті Профспілки працівників освіти і науки Німеччини (GEW)
Gewerkschaften fördern sozial-ökologischen Wandel
(інформація на сайті «Partners in Transformation – Business & Development Network»)