Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається з приводу проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення» (реєстр. № 3515 від 20.05.2020), внесеного народними депутатами України Третьяковою Г.М., Струневичем В.О. та іншими.

Законопроектом зокрема передбачаються зміни до статті 61 Закону України «Про освіту», а саме у частині 2 пропонується встановити, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі чотирьох розмірів мінімального розміру посадового окладу, встановленого на 1 січня календарного року для відповідної категорії працівників, замість норми про встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох мінімальних заробітних плат. 

Пропонується також у пункті 6 Розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» закону «Про освіту» доручити Кабінету Міністрів України забезпечити поетапну реалізацію положення частини другої статті 61 цього Закону до 2023 року, передбачивши при цьому щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох розмірів мінімального розміру посадового окладу, встановленого на 1 січня календарного року для відповідної категорії працівників.

Догори