Робота з народними депутатами на місцях в інтересах освітян

Останнім часом нагальною проблемою освітянської Профспілки на всіх рівнях є обговорення проекту та поправок до Закону України «Про повну загальну середню освіту».

У зв’язку з цим 25 жовтня 2019 року відбулася зустріч голови Запорізької районної організації  Профспілки працівників освіти і науки України Лариси Миколаївни Мишакіної з народним депутатом 82 округу Мариною Вікторівною Нікітіною.

Мова йшла про те, що впродовж останнього часу члени робочої групи Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України обговорювали пропозиції народних депутатів України, внесених ними до законопроекту «Про повну загальну середню освіту» для розгляду його в другому читанні.

Велику тривогу викликають наміри окремих народних депутатів України, які пропонують встановити норму, що робочий час педагогічного працівника для виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи повинен складати 40 годин на тиждень, що суперечить Конституції України, Кодексу законів про працю України, Законам «Про освіту», «Про загальну середню освіту».

Ці представники народу у Верховній Раді України хочуть скасувати доплати вчителям за класне керівництво, за перевірку навчальних робіт, за завідування навчальними майстернями, кабінетами, спортивними залами, навчально-дослідними ділянками, за обслуговування комп’ютерної техніки та за проведення позакласної роботи з фізичного виховання учнів, завідування бібліотеками, роботу з бібліотечним фондом підручників, підвищення ставки заробітної плати за педагогічне звання «старший учитель», а також скасувати норми про обов’язковість письмової згоди вчителя на роботу на неповну ставку.

Народні обранці пропонують вилучити зі статті 61 освітянського закону норми про встановлення науково-педагогічним, науковим та педагогічним працівникам доплати за наукові ступені та вчені звання, щомісячні надбавки за вислугу років, щомісячну доплату за сертифікацію.

Передбачається антиконституційна норма про припинення з 1 липня 2020 року безстрокових трудових договорів з керівниками закладів загальної середньої освіти та одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на шість років, а з керівниками, які отримують пенсію за віком, – на один рік без проведення конкурсу та звільнення їх у разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору. Аналогічна пропозиція про припинення трудових договорів передбачається стосовно педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік.

Народний депутат України М.В. Нікітіна пообіцяла Л.М. Мишакіній під час подальшого розгляду та голосування його у другому читанні та в цілому не допустити прийняття норм, які звужують трудові права  освітян, а також домовились про зустріч в грудні 2019 року з педагогічними працівниками 82 округу (Запорізького, Новомиколаївського, Вільнянського, Гуляйпільського та Пологівського районів).

Прес-служба Запорізької районної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори