Чергове засідання президії комітету Чернігівської обласної організації Профспілки

Відбулося чергове засідання президії комітету Чернігівської обласної організації Профспілки. На засіданні розглядалося питання про стан підготовки та створення належних умов для роботи закладів дошкільної та загальної середньої освіти, обласних інтернатних закладів у 2021-2022 навчальному році. 

Члени президії проаналізували зміни, які відбулися у мережі закладів дошкільної, загальної середньої освіти та інтернатних закладів. У 2021 році відбулося значне скорочення навчальних закладів.

Президія відмітила, що на сьогодні жодні норми, які б встановлювали вимоги до формування освітньої мережі, у законодавстві відсутні. Тому органи місцевого самоврядування формують мережу закладів освіти на власний розсуд, часто виходячи лише з економічних причин. 

Профспілковим організаціям вдалось не допустити значного скорочення освітньої мережі в Ічнянській територіальній громаді. Певних результатів по збереженню освітньої мережі було досягнуто в Менській, Козелецькій територіальних громадах.

Неврахування норми законодавства про консультації з громадськістю перед прийняттям рішення про припинення закладів освіти призводило до судових позовів. Прикладом є скасування Шостим апеляційним адміністративним судом рішення Козелецької селищної ради «Про припинення Міжшкільного навчально-виробничого комбінату Козелецької селищної ради шляхом ліквідації». Постановою Верховного Суду від 2.02.2021 підтверджено незаконність ліквідації МНВК без консультацій з громадськістю.

Президією обговорювалося юридичні підстави для переведення пенсіонерів за віком на строкові трудові договори. Члени президії відзначили, що  Чернігівська обласна організація Профспілки з метою максимального захисту інтересів пенсіонерів провела інформаційну кампанію серед працівників і роботодавців щодо цього питання. Надавалися рекомендації педагогам-пенсіонерам завчасно подавати заяви про продовження строкових трудових договорів.  Так, у закладах освітим  м. Чернігова із 357 педагогів-пенсіонерів, які були переведені на строкові трудові договори, 281 продовжують працювати, решта виявили бажання піти на пенсію.

Члени президії обговорили питання медичних оглядів. Постановою Кабінету Міністрів України   від 13.09.2021 № 954 із 20 вересня скасовано дозвіл на період дії  карантину залучати  працівників без проходження попереднього та періодичних медичних оглядів. У зв’язку з цим прогнозується виникнення конфліктних ситуацій, відсторонення працівників від роботи, у зв’язку із неможливістю проходження медогляду великою кількості освітян у короткий час, необхідністю проходження медогляду під час навчального  процесу.

Особливу увагу на президії було приділено питанню карантину та кампанії добровільної вакцинації освітян. 13 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 954, якою встановлені певні послаблення вакцинованим громадянам і, навпаки, ускладнено реалізацію своїх прав невакцинованим. Станом на 23 вересня 323 школи Чернігівської області мають більше 80% вакцинованих працівників. 

Органи влади почали вживати заходів для збільшення відсотка вакцинованих освітян. У ряді випадків ці дії відбувались у формі тиску на працівників чи виходили за правові межі. Вбачається, що цього року у разі переходу на дистанційну форму навчання невакцинованим працівникам не варто буде розраховувати на простій зі збереженням середнього заробітку.

Обговоривши усі вище зазначені питання, президія прийняла постанову, якою зобов’язала організаційні ланки здійснювати постійний контроль за дотриманням органами влади законодавчо визначених норм у трудових відносинах у закладах освіти. 

Президія підвела підсумки оздоровлення дітей членів Профспілки влітку 2021 року. Усього на оздоровлення дітей освітян - членів Профспілки  було  залучено 1543,2 тис. грн. По обласній організації на оздоровлення однієї дитини в середньому витрачено 7111 грн. і всього оздоровлено 217 дітей .

Найкращих показників в організації оздоровлення дітей домоглися Первинні профспілкові організації  Варвинської, Козелецької, Сновської територіальних громад. Належної оцінки заслуговує робота по оздоровленню дітей членів Профспілки Первинних профспілкових організацій Носівської, Ічнянської, Менської, Новгород-Сіверської, Березнянської, Борзнянської  територіальних громад. Серед міських організацій найбільше дітей оздоровлено Чернігівською міською  організацією.  Серед закладів вищої освіти найбільше дітей оздоровлено профкомом первинної профспілкової організації працівників Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.  Голів організацій, які показали кращі результати у роботі по оздоровленню дітей, було представлено до нагородження Дипломами та  грамотами ФПУ,  ЦК Профспілки та обласного комітету.

Президія комітету розглянула питання участі обласної організації у акції протесту 7.10.2021 року у м. Києві. Члени  президії прийняли рішення підтримати вимоги  ФПУ та ЦК Профспілки працівників освіти і науки до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів і взяти участь у акції протесту. 

Наступним рішенням президія призначила 7 стипендій обкому Профспілки кращим студентам профспілковим активістам за підсумками літньої сесії і розглянула ряд інших робочих питання, з яких прийняла відповідні постанови. 

 

Чернігівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори