Учитель – це велике призначення в суспільстві

У Львівському профспілковому Будинку вчених відбулося урочисте відзначення Дня вчителя. У попередні роки подія відбувалася у ширшому колі за участі делегацій з усіх районів. Щораз шкодувала, що не кожен вчитель може тут побувати, і це прекрасне народне свято, яке організовують Львівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України та профільний Департамент облдержадміністрації, не транслюють на телеекранах для всіх краян.

Цьогоріч, через карантинні обмеження, на святкування Дня вчителя до обласного центру запросили кращих із кращих учителів – тільки переможців професійних конкурсів, яким вручали нагороди й відзнаки. Ділом підтверджувалися вітальні слова заступника голови Львівської облдержадміністрації Івана Собка: в освітніх програмах прописано – дійти до кожного вчителя. 

Нагороди Львівської облдержадміністрації, обласної Ради, Департаменту освіти і науки отримали професіонали – учителі точних і гуманітарних дисциплін, трудового навчання, фізичної культури, закладів вищої освіти, творчі педагоги дошкільних і позашкільних установ, майстри своєї справи від профтехосвіти.

Яскравим прикладом уваги до професійної освіти – нагорода Ірині Сас з Львівського вищого професійно-технічного училища ресторанного сервісу – відзнака «Майстер золоті руки», оцінили й керівників проєкту «Нехворійко» зі збереження здоров’я учнів, Отримав Грамоту департаменту директор Малої Академії наук ім. Еммануїла Миська в Підбужі, нагороджений колектив Жовківського Центру дитячої і юнацької творчості з нагоди 70-річчя діяльності. Грамоту Міністерства освіти і науки вручено Ользі Танчій з Миколаївського Будинку творчості дітей та юнацтва. Найбільші творчі, професійні врожаї зібрали педагоги Радехівщини, Кам’янка- Бужчини, Львова,Сокальщини, Миколаївщини, Яворівщини, Стрийщини. 

У розмові з однією із нагороджених, 24-річною керівницею артстудії «Колорит» Центру дитячої та юнацької творчості Кам’янка-Бузької міськради Анною Снєгірьовою, довідалися: за три роки своєї праці після закінчення Луцького університету, вона зі своїми 84-вихованцями отримала понад 80 грамот подяк і відзнак за творчі здобутки, перші місця у Всеукраїнських та обласних професійних і творчих конкурсах. Прийшла на свято з мамою, Тетяною Анатоліївною, яка керує в Центрі хореографічною студією, пишається своєю донькою,  скрізь і в усьому її підтримує.

П’ятеро профактивістів отримали зі щирим словом обласної профлідерки освітян Марії Яцейко путівки в Трускавецький профспілковий пансіонат «Пролісок». Серед них, що називається активіст від профспілкового «плуга» – голова профгрупи Національного лісотехнічного університету України, майстер виробничого навчання Іван Сойма, як сам сказав «за 28 років громадської та освітянської праці». Поїде на оздоровлення у «Пролісок» і вчителька географії та основ здоров'я, голова профкому первинної організації Грімненського ЗЗСО Городоччини Любов Наконечна. 

У колективі – стовідсоткове членство у профспілці, «нові, молоді працівники вступають у профспілку без сумнівів, бо знають: доплати до зарплат, завдяки профспілці, як, навіть, і нинішнє свято».  Марія Григорівна у вітальному слові сказала присутнім, що обласна держадміністрація та Департамент освіти і науки мають намір долучитися коштами до профспілкової будови – продовження спорудження другого корпусу вчительського пансіонату «Пролісок», щоб туди зміг потрапити в майбутньому кожен бажаючий освітянин - член профспілки.

Грамоту обласної державної адміністрації отримав заступник голови профлідера освітян Стрийщини Андрій Сичак, подяку Львівської обласної Ради – профлідер працівників Львівського національного університету імені Івана Франка – Юліан Бек.

Вітальні слова вчителям сказали депутат обласної ради, секретар постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій Дзвенислава Мамчур-Калинець, заступник голови профільної комісії Параска Дворянин, начальник управління державної служби якості освіти Львівщини Валентина Загрева.

Директор Департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска наголосив: пам’ятаймо своїх учителів, бо ця пам’ять інституційна, визначає одну із сутностей нації і суспільства. Не поскупіться написати їм добре слово на вітальній листівці, це додасть їм снаги до життя.

Незміннний ведучий освітянського свята кандидат педагогічних наук, доцент Роман Береза зумів створити у Білій залі профспілкового Будинку вчених родинну, затишну атмосферу для вчителя, який обирає «професію за покликом душі, має велике призначення в суспільстві».

Урочистості й аристократизму додавало зустрічі гостей вже від порогу звучання музики Народного камерного оркестру Львівського національного університету імені Івана Франка під керівництвом Заслуженого працівника культури України Романни Бурко. Музичний сувенір від Заслуженого артиста України Зеновія Гучка наповнив серця непідробною радістю, засвітився на обличчях щасливими усмішками. А це чогось та вартує після тривалих ковідних понуростей і роз’єднань між людьми. 

Спілкуючись з учасниками урочистості, зустріла, на жаль, тих, хто більше вимогливий до інших, ніж до себе. З дріб’язкових причин, призналися, «вийшли з профспілки». Після закінченні свята підійшла до них...  І навіть вони визнали роль громадської професійної організації у їх житті. На жаль, за рахунок інших колег.

 Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори