Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Психологічний семінар для ВПО на базі освітнього хабу в Ужгороді

Психологічний семінар для ВПО на базі освітнього хабу в Ужгороді


16 січня 2023

Майже місяць в Ужгороді функціонує освітній хаб, який створено за проєктом «Освіта без обмежень», що реалізується за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та фінансування Європейського Союзу. До цього освітнього простору, організатором відкриття якого в місті Ужгороді є Закарпатська обласна організація Профспілки працівників освіт і науки України, приходять попрацювати освітяни-внутрішньо переселені особи  з різних областей нашої країни.

Як і було заплановано проєктом, окрім забезпечення робочим місцем, організації технічної допомоги, наданні доступу до мережі Інтернет із можливістю дистанційної роботи та навчання для освітян та молоді, яка навчається, повинні реалізовуватись і додаткові заходи, на кшталт тренінгів, лекцій, семінарів тощо.

Тому, напередодні новорічних свят у новому освітньому просторі для усіх бажаючих внутрішньо переселених вчителів, викладачів та студентів відбувся психологічний тренінг на тему: «Стрес та протидія стресу». 

Досвідом та знаннями з присутніми ділився кандидат соціологічних наук, доцент кафедри психології УжНУ Костянтин Борщ. 

«Сучасне життя, безперервні інформаційні потоки, глобалізаційні зміни спонукають організм працювати на повну силу. Стресова сигналізація не відключається, і згодом людина виснажується. Стрес – це захисна реакція організму на зовнішні подразники. Вона проявляється психічно, фізично, емоційно та дає змогу адаптуватися до змін. У людини стрес часто виникає під час взаємодії із соціумом. Зовнішні чинники сприймаються як загроза добробуту організму. Стрес має не лише реагувати на загрози та руйнуючі чинники, але повертати до стабільних умов існування», – зауважував пан Костянтин.

Слухачі дізналися, що відбувається в організмі під час стресової реакції, які важливі реакції допомагають організму боротися з джерелом небезпеки, коли зникає загроза стресу, які симптоми стресового стану та як він проявляється.

Але найбільшого інтересу викликав кейс про науково обґрунтовані інструменти, які допомагають впоратися з емоціями та боротися з негативними наслідками стресу. 

Костянтин Борщ констатував, що стреси часті супутники нашого життя. Важливо навчитися ними управляти, протистояти негативним наслідкам стресу, адже вони впливають на здоров’я та викликають захворювання. Бережіть себе!

Уся викладена інформація доцентом кафедри психології викликала неабияке захоплення та інтерес з боку аудиторії, лунало багато запитань та головне побажання, зустрітися знову через певний проміжок часу.


 Тетяна Заморська,

м. Бахмут, Донецька область

Фото – автора

 

Довідково

Проєкт «Освіта без обмежень» реалізують ГО «Інститут громадської освіти та праці» у партнерстві з Профспілкою працівників освіти і науки України за сприяння Програми розвитку ООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Думки, рекомендації та висновки, викладені в статті, не обов’язково відображають офіційну позицію ПРООН, ООН, ЄС та/або інших міжнародних партнерів. 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.



Повернутися