Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Волейбольний турнір освітян Міжгірщини

Волейбольний турнір освітян Міжгірщини

22 березня 2012
Волейбольний турнір освітян МіжгірщиниМинуло вже шість років із того часу, як пішов з життя Михайло Петрович Карабин – чуйна, авторитетна в районі людина. За свій 35-річний трудовий стаж на освітянській ниві Михайло Петрович зробив чимало для розвитку освіти на Верховині. При його керівництві на посаді завідуючого відділом освіти Міжгірської райдержадмінісатрації поліпшувалась матеріально-технічна база шкіл, біля кожного загальноосвітнього закладу будувались спортмайданчики, як ніколи був високий рівень проведення спортивних шкільних спартакіад. З 1996 року він – голова районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України району.

Своєю наполегливою працею, активною громадською позицією здобув повагу та заслужений авторитет освітян і жителів Міжгірщини. Михайло Петрович обирався депутатом Міжгірської районної ради п’ятьох скликань, одне скликання – депутатом Закарпатської обласної ради.

Михайло Карабин пішов від нас на 60 році життя, 7 лютого 2006 року його не стало. За іронією долі він помер за своїм робочим столом і до заслуженого відпочинку, виходу на пенсію, не дожив всього-на-всього півроку. Але пам’ять про Михайла Карабина живе до сих пір. Доказом цьому є проведення вже вп’яте поспіль традиційного волейбольного турніру, присвяченого пам’яті М.П. Карабина, який щороку організовується за підтримки районного комітету профспілки працівників освіти і науки.

Цього разу в змаганнях, які пройшли в спортзалі Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, взяли участь 10 волейбольних колективів: 6 чоловічих та 4 жіночі. До речі, за встановленим регламентом до участі допускаються команди, до складу яких входять лише працівники освіти і це додає заходу додаткової інтриги. На запрошення організаторів змагань до боротьби за перехідний кубок долучилася команда і депутатів Міжгірської районної ради.

Забігаючи наперед скажу, що команда виступила досить вдало. Вступним словом турнір урочисто відкрила голова райкому Профспілки Олена Бута. Згодом своїми спогадами про Михайла Карабина поділилися Михайло Касинець – колишній начальник відділу освіти, голова райради Іван Ярема, Людмила Мельник – дочка Михайла Петровича.

після головний суддя змагань Тарас Бартків ознайомив учасників з правилами проведення турніру. Перехідний кубок між собою мали розіграти, як уже згадувалось, 6 чоловічих та 4 жіночі команди. Останніх розділили на 2 групи, переможці яких і мали стати фіналістами змагань. У чоловічих колективах було вирішено минулорічних призерів — команди відділу освіти та команду депутатського автоматично вивести до півфіналу. Відтак чотирьом командам Міжгірського, Пилипецького, Торунського, Синевирського освітніх кущів лише за умови перемоги в групі гарантувався вихід до півфіналу.

Першими розпочали гру педагоги, які відстоюваои честь Міжгірського куща із збірною Пилипця. Поєдинок завершився на користь вчителів райцентру – 2:0. Представниці Торуна зійшлися у двобої з освітянками Сине вира, за якого поступилися останні з рахунком 0:2.У фінальному поєдинку з сухим рахунком 2:0 перемогли вчителі збірної Міжгірських загальноосвітніх шкіл, які здолали команду Синевира. У зустрічі за ІІІ місце сильнішими виявилися представниці Торуна, які вибороли перемогу в пилипчанок – 2:0. Честь міжгірських освітян захищали: Василина Гайова, Тетяна Вегеш, Оксана Козіцька, Наталія Плець, Інна Бундзяк, Наталія Дружиніна, Марія Когутич.

А ось серед чоловіків цікаво було спостерігати за командою депутатів райради, які у своїй підгрупі перемогли обох своїх суперників – команди Торуна та Міжгір’я з рахунками 2:1, чим забезпечили собі місце у фіналі змагань. Другу сходинку у цій підгрупі завоювали освітяни Міжгірського куща, здолавши команду Торуна – 2:0.

У групі В команда відділу освіти без проблем розправилася зі своїми суперниками: 2:0 проти збірної Синевира і аналогічний рахунок з командою Пилипця забезпечив їм місце у фіналі турніру. ІІ місце в цій підгрупі все ж завоювали синевирці, які обіграли команду Пилипця з рахунком 2:0.Отже, збірна депутатського корпусу райради в фіналі зустрілася з фаворитами змагань – командою відділу освіти. Як не старалися депутати, але і цього разу скласти гідної конкуренції освітянам не змогли, останні з рахунком 2:0 у фіналі перемогли і вже вп’яте вибороли перехідний кубок ім. Михайла Карабина.

Склад переможців: Олександр Бланк, Михайло Щур, Володимир Пуга, Михайло Курин, Тарас Бартків та Борис Красняник.
Бронзу виборола команда Синевира, здолавши в півфінальному поєдинку колектив із Міжгір’я.

Після закінчення турніру колегією суддів та зібранням капітанів команд було визначено кращих гравців турніру. Ними стали: серед жінок – гравець команди працівників освіти Міжгірського куща Інна Бундзяк, чоловіків – гравець з команди відділу освіти Михайло Щур. Відзнак удостоїлися і ветерани-волейболісти Марія Іванівна Когутич та Михайло Іванович Столець. Команди-переможці були нагороджені грошовими винагородами та цінними подарунками.

У заключному слові голова РК Профспілки працівників освіти і науки України Олена Бута висловила вдячність учасникам і гостям змагань за хорошу гру та палку підтримку. Олена Йосипівна побажала командам і в наступному році зібратися у цей самий час, щоб знову позмагатися за кубок ім. Михайла Карабина – людини, яку пам’ятатимемо завжди.