Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > На Київщині з понеділка відновили навчання у школах

На Київщині з понеділка відновили навчання у школах


19 січня 2026

Голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник повідомив у Telegram, що у пʼятницю було проведене позачергове засідання Ради оборони Київщини, де було ухвалено рішення щодо відновлення навчального процесу в закладах загальної середньої освіти з 19 січня 2026 року. 

За словами посадовця, це рішення є необхідним. Саме школи стали осередками нашої згуртованості й незламності ще у перші дні повномасштабного вторгнення. На їхній базі працювали волонтерські штаби, сюди приходили люди по допомогу й підтримку. Тут розгорнуті пункти незламності, пристосовано безпечний підземний простір та збудовані нові укриття.

Водночас він наголосив, що рішення щодо початку навчання ухвалюються виключно з урахуванням санітарних норм та безпекової ситуації.

Також зауважив, що наразі в підготовлених громадах маємо навчальні заклади з укриттями, альтернативними джерелами живлення, проведеною термосанацією будівель, підключенням індивідуальних котелень та організованим гарячим харчуванням. Для цього разом знаходили донорів, фінансували ці роботи з державного та обласного бюджетів.

На Раді оборони такою було прийнято рішення про скорочення тривалості уроків до 30 хвилин і завершення навчання у другу зміну не пізніше 16:00 години.

Окрему увагу приділили стану доріг. У зимовий період це питання безпосередньо пов’язане з безпекою дітей. В області працюють шкільні автобуси на 330 маршрутах, тому дороги мають бути максимально розчищені та безпечні. Для цього залучаються додаткові організації.


Повернутися