Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Студенти Львівських ВНЗ попередили і вручили вимоги владі

Студенти Львівських ВНЗ попередили і вручили вимоги владі


21 грудня 2016

Приблизно 200 представників студентства Львівських вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації, зокрема, Національного університету імені Івана Франка, політехнічного, медуніверситету, ветакадемії, Національного лісотехнічного університету, автодорожнього технікуму з числа лідерів та активу освітянської молодіжної профспілки, студентського самоврядування, студентської Ради Львова, яку очолює студент  Франкового університету Руслан Сагановський, прийшли до стін облдержадміністрації для вручення представникові президента, очільникові виконавчої влади області Олегові Синютці, для передачі їх керівникові держави, свої вимоги і протест проти прийняття законопроекту № 5130, який урізає стипендіальне забезпечення.

У своїх вимогах попередили, зазначає голова профкому Національного університету імені Івана Франка Андрій Поліщук, що в разі не врахування їх вимог і пропозицій, вийдуть на Всеукраїнську акцію протесту. Андрій був одним з тих, хто вручав петицію голові Львівської ОДА.  У чотирьох обгрунтованих пунктах містяться, зокрема, вимоги «повернути в проект Бюджету- 2017  «загублені» 800 млн.грн. на академічні стипендії»; «повернути визначення мінімального обсягу стипендій та кількості студентів, що мають їх отримувати»; «повернути виплату стипендій учням закладів профтехосвіти».

Головне гасло, з яким прйшли студентські активісти до представників влади у Львові, анонсуючи акції протесту: «У наших руках – наше майбутнє». До молоді вийшов і виступив голова облдержадміністрації Олег Синютка. Основна його теза: треба вчитися, бо державі потрібні освічені молоді люди, фахівці. Учасники акції теж в цьому переконані, як і в тому, що тільки активна і думаюча молодь зможе побудувати громадянське суспільство, розвинуту вітчизняну економіку.

Урізання кількості студентів на отримання стипендії, зазначали в розмові голови студентських профспілок, призводить до нездорової конкуренції, стає приводом для корупції, ставить у ще складніші умови сиріт та інших соціально незахищених  студентів.

 

Ольга Лобарчук, Львів 


Повернутися