Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > 46 педагогічна весна Кіровоградщини

46 педагогічна весна Кіровоградщини


5 квітня 2017

Традиційно у рамках «Тижня молодого вчителя Кіровоградщини» відбувся 46 обласний зліт молодих вчителів-переможців районних і міських зльотів.

Протягом трьох днів перебування в Кропивницькому на минулорічних випускників педагогічних вишів чекають нові знайомства, незабутні враження від спілкування з вже колишніми улюбленими викладачами, переможцями конкурсів “Вчитель року”, лауреатами обласної педагогічної премії імені В.О.Сухомлинського та обласної профспілкової премії імені І.Г. Ткаченка, ветеранами педагогічної праці, профспілковими активістами, своїми однодумцями й ровесниками з усіх куточків Кіровоградщини, закоханими у вчительську професію.

День перший

Зліт молодих педагогів, присвячений 95-річчю від дня заснування Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, колишній КДПУ. Відкрили його ведучі – минулорічні переможці конкурсу «Міс і Містер освітяни – 2016» Марина Лут, вчитель англійської мови Новостародубської ЗШ І-ІІІ ступенів Петрівського району та В’ячеслав Грозан, вчитель музичного мистецтва Первозванівської ЗОШ Кіровоградського району.

Після перегляду документальної стрічки про історію вишу його гостей вітав ректор вишу профессор Олег Семенюк, а вони навзаєм дякували за здобуті у ньому міцні фахові знання та передали на згадку про себе подарунки, в тому числі й власну друковану продукцію – творчі звіфти.

– Ви зробили правильний вибір. Обравши шлях побудови нової української школи, яка має відповідати на всі запити сучасності, – відзначив у виступі перший заступник голови облдержадміністрації після привітання від її голови Сергій Коваленко – переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2014» в номінації «Директор школи», заслужений працівник освіти України. – Вона вчить застосовувати набуті вами знання на практиці відповідно до здібностей, закладених самою природою.

Заступник голови обласної ради Ігор Степура приділив у виступі увагу питанням унікальності сучасного вчителя, просвітницькій діяльності, закликавши присутніх не тікати по закордонах у пошуку кращого життя, а будувати його на рідній українській землі.

Заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко висловила слова вдячності освітянській родині Кіровоградщини за дійсно фахову діяльність з питань збереження і примноження спадщини талановитого земляка — педагога Василя Сухомлинського, а також подякувала  викладацькому колективу університету за якісну підготовку кваліфікованих педагогічних кадрів.

Начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський вів мову про необхідність підвищення ролі загальної середньої освіти як основного напряму її якості з огляду на те, що результати ЗНО в області є не досить втішними, а тому треба багато й багато працювати, в тому числі й над розбудовою мережі опорних шкіл та їх філій, які повинні стати єдиним колективом для кадрового забезпечення та матеріального оснащення.

На питаннях необхідності переосмислення стереотипних підходів до організації навчально-виховного процесу, які переобтяжують освітянський поступ нової школи в просторі потенційних можливостей, формування компетентностей як визначального етапу діяльності педагогів з одночасною орієнтацією на нормативно-правову базу та прийняття нового Закону України “Про освіту” зупинився у виступі заступник директора комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» Адам Бик.

Про систему роботи з молодими вчителями на основі заповідей В.О.Сухомлинського, поєднання зусиль влади, управлінських структур, методичної служби, депутатського корпусу, добровольців, меценатів і широкої громадськості розповіла учасникам зльоту Світлана Скалько – голова Кіровоградської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України та нагородила грамотами за активну участь у профспілковій роботі і  вручила десятьом учасникам профспілкову премію ім.. І.Г. Ткаченка – за творчу пошуково-експерементальну роботу.

Досвідом роботи по використанню сучасних досягнень у галузі освіти поділилися директор Хмелівського навчально-виховного обєднання Маловисківської районної ради Майя Тутаєва, лауреат профспілкової премії імені І.Г.Ткаченка 2013 року, заступник директора Тарасівського НВО Новгородківської районної ради Сергій Кісіль, враженнями з підготовки та участі й перемозі у конкурсі “Вчитель року” - Валентина Криволапова - вчитель інформатики Сазонівського НВК Кіровоградського району, а також автор посібника “Діагноз: учитель початкових класів” Тетяна Левченко – лауреат премії В.О.Сухомлинського 2016 року, заступник директора загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів №10 Олександрійської міської ради.

Кульмінацією пленарного засідання зльоту стали передача естафети передового педагогічного досвіду молодим вчителям Ганною Дудіч – вчителем НВО «Спеціалізована школа І ступеня «Гармонія»- гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» м. Кропивницько лауреатом Міжнародного конкурсу «GlobalTeacherPrize» та її коллегами, переможцями конкурсу Учитель року, лауреатами обласної педагогічної премії ім. В.О. Сухомлинського та профспілкової премії ім. І.Г. Ткаченка.

Естафету першого дня роботи зльоту прийняли: Олена Гоєнко, вчитель Гнатівського навчально-виховного комплексу Добровеличківського районної ради, В'ячеслав Крюченко, вчитель Олександрівського НВО № 2 Олександрівської районної ради, Інеса Мельник, педагог-організатор навчально-виховного комплексу №1 м. Бобринця та Ігор Комзолов , вчитель Ганнівської загальноосвітньої школи Новоукраїнського районної ради.

На завершення пленарної частини зльоту вчитель Бережинської загальноосвітньої школи Кіровоградської райдержадміністрації Олена Ентова зачитала текст Звернення від учасників зльоту до всіх учителів області. Зліт прийняв Звернення до всіх освітян України з закликом долучитися до відзначення 100-річчя від дня народження видатного педагога, Великого Українця В.О. Сухомлинського.

День другий

30 березня учасники зльоту відвідали Первозванівську ЗОШ І-ІІІ ступенів Кіровоградської районної державної адміністрації, та побували у НВО «Спеціалізована школа І ступеня «Гармонія»- гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт», ознайомилися з експозицією музею історії освіти Кіровоградщини при КОІППО імені В.О.Сухомлинського, а також взяли участь у завершенні конкурсної  програми, де й відбулося нагородження переможців.

У Первозванівській ЗОШ учасників зльоту зустріли начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіровоградської райдержадміністрації Світлана Крамаренко та директор Первозванівської школи І-ІІІ ступенів Оксана Курлова – випускники КДПУ.

На гостей чекала презентація школи, розповідь про історію села Первозванівки та екскурсія музейною кімнатою, яку провів її засновник, вчитель цієї школи, кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко. По закінченню зустрічі відбувся концерт художньої самодіяльності, підготовлений юними аматорами сцени – учнями та членами педколективу.

До заходу долучилися голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко та голова Кіровоградської районної державної адміністрації А. Поліщук, які взяли участь у Всеукраїнській акції «Посади дерево миру», якою учасники обласного зльоту завершили своє перебування у навчальному закладі, висадивши пам’ятну алею із самшиту та ялівцю.

Змістовним і цікавим було спілкування учасників зльоту у НВО №5 м. Кропивницького, у якому створено всі умови для формування життєвих компетентностей у учнів, і перш за все – креативний педагогічний колектив на чолі з його директором кандидатом наук Войною Галиною Георгієвною. Прекрасний майстер-клас дали вчителі іноземної мови, які брали участь у різних міжнародних конкурсах, в т.ч. Дудіч Ганна Вікторівна, яка цього року представляла Україну на  Міжнародного конкурсі «Global Teacher Prize», стала його лауреатом, послом миру у світі..

День третій

Молоді спеціалісти Кіровоградщини зустрілися з колективом Головківського НВК Олександрійської районної ради, ветеранами педагогічної праці, випускниками КДПУ, колективом Олександрійського педагогічного коледжу, де вони ознайомилися з системою роботи закладу щодо формування компетентностей педагога. Цікавою і насиченою була програма, молоді вчителі взяли участь у майстер-класах за різноманітною тематикою, пов’язаною з реформуванням освіти, запровадженням у життя концепції нової Української школи, формування компетентностей учителя і учня, необхідних для життя і праці ХХІ століття.  

На зльоті значна увага приділялась конкурсній програмі, зокрема, участі у традиційних конкурсах стіннівок, присвячених тематиці зльоту, конкурсах «Міс Освітянка – 2017» та «Містер Освітянин – 2017», грі «Щасливий випадок», іншим розважальним та інтелектуальним заходам.

У конкурсах педагогічної майстерності взяли участь 23 учасники. Звання «Міс Освітянка - 2017» виборола Заболотня Ольга Миколаївна – вихователь ДНЗ «Зірочка» м. Кропивницького. 

Звання «Містер Освітянин - 2017» виборов Кулибаба Юрій Олегович – педагог-організатор Новостародубської ЗШ І-ІІІ ст. Петрівського району. 

Переможцями в різних номінаціях стали 21 учасник, практично, з усіх районів і міст області.

Переможці конкурсів нагороджені цінними подарунками.

Одночасно відбувся конкурс на кращу стіннівку, у виконанні як авторськими групами, так особисто окремими учасниками зльоту. Кращими визнано газети:

– «Учитель і час» Петрівської районної організації профспілки;

– «Школа – затишна оселя» Маловискіцвської районної організації профспілки;

– «Від школи знань – до школи компетентностей» Світловодської міської організації профспілки і ін.

Всього на конкурс було представлено 15 стіннівок з районів і міст області.

Вдалому проведенню зльоту сприяла допомога наших благодійників, спонсорів, за що молоді вчителі висловлюють їм щиру вдячність. Ця допомога дала можливість переможців конкурсних програм зльоту та переможців обласного огляду первинних організацій профспілки у кількості 36 осіб нагородити екскурсійною поїздкою до м. Одеси на «Гуморину – 2017».

Переповнені враженнями, позитивними емоціями повернулись учасники 46 обласного зльоту на свої робочі місця для успішного завершення останньої чверті 2016-2017 навчального року та подальшого засіву розумного, доброго, вічного на педагогічній ниві.

Нехай щастить кожному!


Кіровоградська обласна організація Профспілки

Повернутися