Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > У Києві стартує вступна кампанія до 1-х класів

У Києві стартує вступна кампанія до 1-х класів


16 квітня 2018

КМДАУ столиці України розпочинається зарахування дітей до перших класів. Про це повідомляється на сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА.

Зокрема, у КМДА повідомляють, що віднині у школах усієї України при вступі до 1-х класів не будуть проводитися конкурси для майбутніх першокласників.

Отже родини можуть скористатися правом вибору школи без жодних обмежень.

«Держава гарантує кожному майбутньому першокласнику право на першочергове зарахування до школи за місцем проживання. Разом з тим, Ви можете скористатися і правом особистого вибору, обравши будь-яку іншу школу для зарахування на вільні місця», – наголошують у КМДА.

Саме тому, у департаменті звертають увагу батьків на те, що зарахування дітей до 1-х класів проходитиме у ІІ етапи: першочерговий за місцям проживання та другий – за вибором при наявності вільних місць.

Прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів за місцем проживання відбудеться з 23 квітня до 31 травня 2018 року.

Для цього батьки повинні надати у школу заяву від одного з батьків, або осіб, які їх замінюють, копію свідоцтва про народження та медичну довідку дитини.

«Звертаємо Вашу увагу, що Вам більше не потрібно додатково отримувати довідку про реєстрацію, так як дані про Вашу дитину вже є в територіально гарантованій школі, надані з реєстру громади міста Києва», - повідомляють у Департаменті освіти і науки, молоді та спорту.

Родини першокласників, які мають статус тимчасово переміщених осіб, до пакету вищеперерахованих документів додають витяг з довідки про реєстрацію ТПО для підтвердження їх місця проживання.

Усі інші батьки, які хочуть скористатись правом вибору школи не за територією обслуговування, з 1-го по15 червня 2018 року надають зазначені документи у обраний заклад, і при наявності вільних місць дитина буде зарахована.

Також, за даними Департаменту реєстрації територіальної громади Києва таких дітей – 62 тисячі. Звісно, серед них є діти, які за рішенням батьків цього року ще не підуть до 1 класів та такі, що вже є учнями шкіл.

Таким чином ми маємо 24,5 тисячі зареєстрованих потенційних першачків. За попередніми даними, що надійшли від районних управлінь освіти, навчальні заклади столиці можуть прийняти на навчання 34 тисячі першокласників. Отже, ми маємо загальний резерв місць для дітей, не зареєстрованих у Києві, – 9,5 тисяч місць.


За матеріалами КМДА

Повернутися