Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Модернізація профспілок – вимога сьогодення

Модернізація профспілок – вимога сьогодення


27 лютого 2019

У лютому на базі профспілкової організації Прогресівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кіптівської територіальної громади відбувся семінар голів первинок Козелецької районної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Тема семінару «Модернізація профспілок: погляд активної особистості» була запропонована не випадково. Сьогодні, коли зовнішнє середовище змінюється шаленими темпами, коли змінюється суспільство, люди, взаємовідносини, профспілкам вкрай важливо розуміти та використовувати інструменти соціальних перетворень, що дозволить їм бути конкурентно спроможними серед громадських організацій і відповідати очікуванням спілчан.

«Безперечно, профспілці доводиться змінюватися, адаптуючись до середовища, яке постійно ускладнюється, – зазначила при зустрічі з профспілковим активом голова районної організації Надія Бобруйко. Ми працюємо над тим, щоб профспілка освітян у своїй діяльності була ефективною, оперативно реагуючою, динамічною організацією. Нам ще багато чого треба зробити, щоб у нашому суспільстві люди відчули, в чому ключова роль і значення профспілок, принаймні,  в порівняні з розвинутими європейськими профспілками, де їх позиції сильні».

У підсумку свого виступу голова райкому Профспілки акцентувала увагу на трьох  складових, які зможуть забезпечити утвердження нової соціальної ролі профспілок – розвиток активності молоді, підвищення рівня обізнаності спілчан, підготовка справжніх профспілкових лідерів, здатних ефективно відстоювати права та інтереси свої членів профспілки.

Голови профспілкових організацій висловили своє бачення щодо перспективи профспілкового руху, а саме: створення з членів профспілки ефективної команди, яка б жила єдиною метою, єдиним результатом. Змінити уяву працівників про профспілку, зробивши з первинки не сервісну організацію з обслуговування потреб працівника, а втягнути кожного з них у активне життя трудового колективу, надати змогу брати участь в управлінні та прийнятті рішень.

Досить цікавим відбулося спілкування голів первинок з начальником відділу освіти Кіптівської сільської ради, членом галузевої профспілки С.С. Пузирним, який акцентував увагу на тому, що саме профспілка – є помічником у вирішенні соціальних і особистих питань працівників, партнер для керівників закладів освіти у забезпеченні трудової і виробничої дисципліни, у вирішенні трудових спорів тощо. «Не потрібно боятися наявності профспілкової організації, – сказав Станіслав Семенович,– оскільки її діяльність впорядковує рішення безліч питань і проблем. Якщо між профспілками  і роботодавцем немає взаєморозуміння, і вони не прагнуть до нього, то це неминуче позначиться негативно і на колективі».

Голова профспілкової організації Прогресівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тетяна Вовняко представила учасникам семінару цікаву та змістовну презентацію профспілкової організації закладу освіти, голова первинки Білейківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталія Роєнко поділилася зі своїми колегами досвідом роботи своєї організації в сучасних умовах.

Наступним, не менш цікавим, блоком було практичне заняття «Упевненість у собі та спілкування – важливі чинники активної особистості» та дискусія на тему «Що повинно змінитися в організації роботи профспілок в сучасних умовах».

Сподіваюся, що всі слушні думки та ідеї, висловлені під час семінару, обов’язково допоможуть головам профспілкових організацій закладів освіти вчасно зорієнтуватися й залишитися впливовими та сучасними, дієвими і активними, міцними та солідарними.

Надія Бобруйко,

 голова Козелецької районної організації Профспілки 


Повернутися