Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Викладачі МДПУ отримали грант на навчання молоді медіаграмотності

Викладачі МДПУ отримали грант на навчання молоді медіаграмотності


22 серпня 2019

Викладачі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького отримали грант на навчання молоді Мелітополя основам медіаграмотності.

Впродовж двох місяців 20 представників Молодіжного парламенту Мелітополя візьмуть участь у 5 тренінгах, на яких будуть вивчати ази та секрети медіаграмотності. Результатом навчання буде створення молодими активістами власних меседжів, які спробують донести у соціальній рекламі та намагатимуться передати набутий досвід як мультиплікатори медіаграмотності у своїх навчальних закладах.

1 липня 2019 року у коворкінг-центрі бібліотеки ім. Горького відбулося урочисте відкриття проекту «Едукація представників молодіжного парламенту Мелітополя як мультиплікаторів медіаграмотності в українському суспільстві». На відкритті була присутня депутатка Мелітопольської міської ради Ірина Славова, якій належить ідея створення Молодіжного парламенту як консультативно-дорадчого органу Мелітопольської міської ради з питань молодіжної політики.

Мета проекту – сприяти оволодінню представниками молодіжного парламенту Мелітополя інструментами медіаграмотності (критичне мислення, фактчекінг, аналіз медіатекстів, ціннісний аналіз) для усвідомленої взаємодії з інформаційним середовищем, формування навичок оцінки, інтерпретації передвиборчої політичної реклами/агітації, створення інформаційних продуктів та виховання активної життєвої позиції щодо розповсюдження знань у навчальних закладах шляхом проведення інформаційно-просвітницьких заходів.

Спеціально до проекту молодою дизайнеркою, студенткою Харківської державної академії дизайну та мистецтв Марією Ізбаш було створено «живий банер» з технологією доповненої реальності, який за допомогою спеціального застосунку ARTIVIVE стає інтерактивним і всі, хто наведе свій гаджет на банер (плакат, наліпки, зображення на екрані комп’ютера) зможуть дізнатися про що думає медіаграмотна молодь та які навички отримає в результаті участі у проекті.

Проект «Едукація представників молодіжного парламенту Мелітополя як мультиплікаторів медіаграмотності в українському суспільстві» виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID у проекті «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews та Академією української преси.

За матеріалами сайту МДПУ імені Богдана Хмельницького


Повернутися