Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Столичні студенти «подорожують» країнами Сходу

Столичні студенти «подорожують» країнами Сходу


30 листопада 2011
Столичні студенти «подорожують» країнами СходуСтудентки Київського національного лінгвістичного університету Вікторія Білаш (факультет перекладачів) та Олена Цимбал (факультет сходознавства) поділилися враженнями від театралізованого дійства – «мандрівка» країнами Сходу, не виходячи зі стін свого вишу».

Всі «мандрівники» днями зібралися в ІІІ навчальному корпусі, кожен отримав мапу, на якій було вказано місцезнаходження «країн» – тобто навчальних аудиторії, кожна з яких символізувала певну країну Сходу. Там уже лунали східні музичні мотиви та навіть було чутно тупотіння ніг, які витанцьовували східні танці.

Гості поділилися на групи, кожна з яких мала пройти маршрут у 8 аудиторій – культур Сходу. Потрапити в ту чи іншу «країну» було не так вже й просто. На вході до кожної аудиторії-країни висіли таблички з найуживанішими іншомовними фразами та зворотами, які потрібно було знати кожному «туристу»: «Добрий день!», «Спасибі!», «Вибачте!»… Увійти до аудиторії можна було лише після своєрідного екзамену на знання цих фраз. Тепер можна впевнено сказати, що після цього форуму міні-поліглотів у КНЛУ значно побільшало!

Переступивши поріг обраної «країни», «мандрівники» цілком і повністю поринали в її культуру: цьому сприяло і відповідне оформлення аудиторій, і музика, і присутність гостей – носіїв мови…

Наприклад, Китай було представлено зразками вишуканої каліграфії, чайною церемонією, а також народною китайською музикою. Спеціально запрошений учитель каліграфії тут проводив майстер-клас з написання ієрогліфів. Знавцю китайської мови так сподобалась аудиторія, що він на окремих аркушах писав ім'я кожного гостя ієрогліфами і дарував їх на згадку…

В'єтнам порадував «мандрівників»… новорічним настроєм. Справа в тому, що в цій країні восени святкується Дитячий Новий рік, свято покликане привернути увагу до захисту дітей. Організатори подбали про святкову атмосферу і виготовили власноруч новорічні маски та державні прапорці В’єтнаму, які потім подарували гостям. «Мандрівники» також переглянули коротке відео про культуру, життя, традиції цього народу.

Індія зустріла «шукачів пригод» у барвистому національному одязі та привітала дівчат, подарувавши їм бінді (прикраса на чолі у вигляді темної крапки або ж коштовної прикраси). За якихось 20 хвилин господарі «індійської» аудиторії встигли і про свою релігію розповісти, і показати основні елементи індійського танцю, і провести майстер-клас із одягання сарі. А найбільшим подарунком, знову ж таки для дівчат, став розпис рук хною.
Студенти, які вивчають арабську, розповідали про етикет арабських країн, знайомили присутніх з національними інструментами, прикрасами, валютою…

Туреччина не залишила байдужим нікого, бо турецькі запальні музичні ритми здатні навіть із найбільш сором’язливих гостей зробити веселих та розкутих танцюристів. Тут можна було розвинути абсолютно всі таланти наших студентів, бо їм довелося і поспівати, і відповісти на непрості запитання вікторини з історії Туреччини.

В аудиторії, яка символізувала Корею та Японію, студенти самі пробували пасати свої імена корейською, попередньо проконсультувавшись із господарями. Як з’ясувалося, у корейській мові немає літери «в», тому імена, наприклад, Віктор чи Вікторія звучать приблизно як «Піктор» та Пікторія». А чи можна похвалитися друзями, що ти був у Японії, якщо ти повернувся без традиційних японських орігамі? Студенти, які вивчають японську, вирішили навчити гостей складати із маленьких клаптиків паперу чарівних журавликів. Усі охочі вправлялися в терплячості та кмітливості рук. Завдяки старанням асистентів з «японської» аудиторії тепер журавликів у КНЛУ також побільшало.

Після відвідання кожної країни-аудиторії на мапі гості робили відповідну позначку, зібравши 8 таких позначок, студент потрапляв на завершальну чайну церемонію та дружню бесіду в колі активістів. За чашкою чаю всі ділилися враженнями та обговорювали Дні східних мов – 2012. Безперечно, після тепер для студентів КНЛУ Схід став ближчим, а всі учасники театралізованого дійства – більш ерудованими та щасливішими!

За матеріалами Київської міської організації Профспілки


Столичні студенти «подорожують» країнами СходуСтоличні студенти «подорожують» країнами Сходу

Повернутися