Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Марія Яцейко: «Народного осуду влада боїться»

Марія Яцейко: «Народного осуду влада боїться»


23 листопада 2021

В онлайн режимі на платформі ZOOM відбулася оперативна нарада активу Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України. 

Приводом став   наказ МОЗУ від 4. Х. 2021року № 2153 та Постанова Кабміну від 9. ХІІ. 2020 року, які на практиці викликали багато питань без відповідей, неузгоджень, тупикових ситуацій та порушень прав людини щодо вакцинації, починаючи від відсутності механізму відсторонення від роботи невакцинованих працівників до галопованої вакцинації в період сплеску пандемії, вакцинації  вагітних, яким до пологів – короткий термін, тощо.

До столичного суду раніше подано позов учителя, а нещодавно – до районного суду, за участі профспілкових юристів обласної організації освітянської Профспілки, заява на порушення процедурних моментів у зв’язку із недосконалістю виданого МОЗом вище згаданого наказу і відстороненння від роботи голови профспілки освітян Жовківщини Ірини Бродик.

Ірина Анатоліївна наголосила на фаховій величезній роботі у складанні позову профспілковими захисниками і резонансу в громадському  та освітянському середовищі регіону у зв’язку з такою небайдужою громадянською позицією Профспілки. До п. Ірини звертаються вчителі за допомогою з приводу галопуючої і в правовому плані неврегульованої вакцинації, бажаючи заручитися у своїх громадянських правах юридичною допомогою Профспілки.

Голова обласної   громадської організації освітян Марія Яцейко сказала, що саме тому проводиться оперативна нарада активу і запевнила, що профспілкові юристи готові виступити третьою стороною в судових зверненнях своїх спілчан. 

Ситуація стає своєрідним лакмусовим папірцем готовності професійної спілки знаходити свої ходи у захисті спілчан в умовах карантинних заборон, діяти через масові листи і звернення. Тут важливі не лише  активні зустрічі з керівниками держави, Народними депутатами, а й наполегливість кожної первинки. Йдеться про надсилання звернень, вимог, судових позовів. «Влада боїться народного осуду»,- підкреслила обласна профлідерка. А роботодавці, керівники освітніх закладів мають мати переконання: професійна спілка - за вмотивованість і законність дій соціальних партнерів, влади, зокрема, а отже й за їх соціальні і трудові права. У цьому ракурсі має проходити й укладання колдоговорів, підписання Угод із керівництвом Територіальних Громад, за якими будуть звітувати перед працівниками не лише профлідери, а й керівники установ. А, головне, ці правові документи забезпечать  законність у виробничих процесах освітніх закладів – надання додаткових відпусток, оплати праці у форс-мажорних пандемічних умовах.

Активність дає результат

Заступник голови обласної організації галузевої Профспілки Мар’ян Калин на підтвердження слів профлідерки доповів про результати роботи за заданим на попередній нараді активу вектором щодо виділення державних субвенційних коштів освіті  до завершення року, безоплатних профоглядів і процедури їх проведення.

Наголошено на необхідності профспілкового супроводу щодо прийняття бюджету на наступний рік і затвердження цифр, які стосуються фінансування освіти на всіх рівнях. Профлідер Яворівщини Ярослава Кобиця звернула увагу на появу так званої буферної зони, де пропадає частинна передбачуваних на наступний рік коштів: зі 198 млн. зменшуючись до 173 млн. гривень.

Досі не виділено освітянам регіону обіцяних 3,1 млн. грн. державної субвенції через, як усім тепер відому, зумисно «недосконалу формулу» розрахунку цих коштів  містам.

Голова профкому працівників національного університету імені Івана Франка Юліан Бек вніс раціональну та актуальну пропозицію - звернутися до обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка займається карантинними моментами, для роз’яснення і відповідного документу про те,  коли відсторонено невакцинованого працівника на  наявність підстави розпочати навчальний процес у очному форматі.

У діалог з фахівцями вступили зі своїми питаннями і проблемами профлідери освітянських територіальних організацій профспілки Віра Краєвська, Степанія Дубик, Галина Дробиняк, голова ревкомісії обласної організації профспілки  Степан Бурбан. 

З відповідними роз’ясненнями виступили юрисконсульти обласної організації Профспілки Василь Корчинський та Мар’яна Щедрик.

Керівник оргвідділу та інформаційної роботи обласної організації освітянської Профспілки Галина Долішня нагадала активу, що авторитет, результативність роботи всієї організації залежить від виконавської дисципліни, надання відповідної інформації, про яку не втомлюється нагадувати.

Важливо, завершила актуальну розмову з активом Марія Яцейко, спільно подбати, щоб профспілковий вчительський пансіонат «Пролісок» в Трускавці, який не припиняє роботу в час пандемії і в якому мають потребу спілчани як в оздоровчому, реабілітаційному центрі,  був заповнений  належно в осінньо-зимовий період та мав можливість фінансово підтримувати свою життєдіяльність. Буде складено графік і алгоритм заповнення місць в пансіонаті кожним структурним підрозділом профспілки. Нагадала про необхідність перерахунку  територіальними профорганізаціями запланованих коштів на будівництво другого корпусу пансіонату.

З конкретними планами організація продовжує свою активність з наголосом на іміджеве навчання профактиву в низових структурних підрозділах і надану їм можливість скористатися гарантованою для цього обласною організацією платформою ЗУМ до кінця грудня цього року.

 

Ольга Лобарчук, 

Львів 

 


Повернутися