Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Проведення Дня та тижня охорони праці у закладах освіти м. Черкаси

Проведення Дня та тижня охорони праці у закладах освіти м. Черкаси


7 травня 2022

Черкаський міський комітет Профспілки працівників освіти і науки України на виконання постанови обкому Профспілки «Про підготовку та проведення заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в навчальних закладах та установах освіти області» від 28.03.2022 №19-10 щодо проведення Тижня охорони праці і Всесвітнього дня охорони праці інформує.

Протягом Тижня охорони праці спільною комісією департаменту освіти та гуманітарної політики і представників від Черкаського міського комітету Профспілки працівників освіти і науки України в ряді закладів перевірено дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, відповідних інструкцій; ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності та виконання положень розділу з охорони праці колективних договорів тощо.

Профкомами шкіл, дошкільних та позашкільних закладів освіти здійснено перевірку щодо проведення адміністраціями інструктажів з охорони праці для працівників закладів, спільно з адміністраціями переглянуто та за потреби оновлено інструкції з охорони праці для всіх видів робіт та перевірено їх наявність на робочих місцях. 

Вивчено виконання положень розділів з охорони праці в колективних договорах закладів. Профкомами проведено аналіз та узагальнення пропозицій працівників закладів, для внесення змін до колективних договорів з питань охорони праці. 

Комісіями з організаційно-інформаційної роботи підібрані інформаційні та наочні матеріали для оновлення профспілкових стендів та куточків  з висвітленням значення Всесвітнього Дня охорони праці.

Через засоби електронної інформаційної комунікації розповсюджено інформацію щодо надання першої медичної допомоги, звернуто увагу на відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

У зв’язку з тим, що в умовах воєнного стану відкрито для роботи 7 дошкільних закладів освіти, напередодні спільною комісією оглянуто приміщення, в яких знаходитимуться діти та стан обладнання сховищ на випадок повітряної тривоги.

Комісіями з охорони праці закладів освіти, в яких тимчасово проживають внутрішньо переміщенні особи, обстежені умови їх проживання та шкільні їдальні окремих шкіл, де готують їжу для учасників ЗСУ та переселенців.

Підсумовуючи проведення Тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності, профкоми спільно з адміністраціями обговорили перспективні плани розвитку охорони праці в закладах освіти.

 

Г.П. Федорченко, 

голова Черкаської міської організації  Профспілки


Повернутися