Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Волонтерський центр ТНТУ імені Івана Пулюя

Волонтерський центр ТНТУ імені Івана Пулюя


25 травня 2022

Історія волонтерської діяльності працівників Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя бере свій початок ще у часи Майдану – у 2013 році. При підтримці адміністрації університету тоді було виділено приміщення та територія біля корпусу № 8 для забезпечення харчування й обігріву тих, хто брав участь у тернопільському Майдані.

З початком військових дій у 2014 році на Сході Україні стало зрозуміло, що необхідно систематично допомагати нашим захисникам в їх забезпеченні. З того часу волонтерами університету щорічно здійснювалося більше 50 поїздок в зону ООС (АТО) для доставки волонтерської допомоги Збройним Силам України та цивільному населенню на прифронтових територіях.

З 2019 року до волонтерської діяльності долучилася первинна профспілкова організація працівників ТНТУ ім. І.Пулюя (голова – Оксана Гарматюк).

За ініціативи профспілкового комітету організовувався збір волонтерської допомоги серед працівників університету, виділялися профспілкові кошти для купівлі солодощів, печива, солодких подарунків до Різдва, пасок до Великодніх свят, щоб наші захисники, які відстоювали територіальну цілісність України, відчували любов та тепло рідного дому, а також виділялись кошти на придбання  дизпалива та на інші потреби захисників.

З початком вторгнення російських військ на територію України 24 лютого 2022 року за підтримки керівництва ТНТУ ім. І.Пулюя було створено Волонтерський штаб університету та Волонтерський пункт громадської організації працівників університету патріотичного спрямування «Десантно-козацький рій» для налагодження роботи зі збору та доставки волонтерської допомоги воїнам ЗСУ, територіальної оборони, тимчасовим переселенцям (біженцям) та цивільним структурам у тих регіонах України, які перебувають у складних обставинах.

Згодом на цій основі утворився університетський центр «Я – волонтер», участь у роботі якого активно беруть працівники та студенти закладу. Координатором Центру стала голова ППО працівників ТНТУ ім. І.Пулюя Оксана Гарматюк.

Волонтери здійснюють прийом, облік та передачу гуманітарної допомоги (у тому числі з-за кордону), охорону об’єкту, комунікацію з внутрішньо переміщеними особами, ведення тематичних соціальних мереж тощо.

За час роботи Центру сформовано й відправлено Збройним Силам України, медичним закладам та цивільному населенню Київської, Дніпропетровської, Одеської, Донецької, Луганської, Харківської, Сумської областей 135 вантажів, або близько 450 тон, волонтерської допомоги.

  За матеріалами – Тернопільська обласна організація Профспілки 


Повернутися