Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Фінляндія підтримує освітню сферу Чернігівської області

Фінляндія підтримує освітню сферу Чернігівської області


16 серпня 2022

Невдовзі стартує новий навчальний рік. Чернігівщина, як і вся Україна, готується в посиленому режимі, адже доводиться займатися не звичними організаційними питаннями, а підготовкою закладів до роботи у воєнних умовах.

У цьому питанні міжнародні партнери також не лишилися осторонь. Зокрема, значну підтримку надає Фінляндія – саме освіта є одним з пріоритетних напрямів допомоги Чернігівщині. 

Готовність до подальшої співпраці й реалізації нових проєктів висловила Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндської Республіки в Україні Пяйві Лайне під час зустрічі з начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом.

Пані Пяйві Лайне разом з радницею з питань освіти Посольства Мінною Хаккарайнен перебувала з робочим візитом у Чернігові. У фокусі уваги делегаток — заклади освіти. Так, за підтримки Посольства Фінляндії в Україні громадська організація «Освіт» реалізовує проєкт з оцінки пошкоджень освітньої інфраструктури Чернігова. За рахунок коштів, виділених Посольством, вдалося провести оцінку потреб на відновлення 13 шкіл та одного дитсадка.

А ще понад три місяці в обласному центрі працює міжнародна організація «Finn Church Aid» («Фінська церковна допомога»), яка прагне допомогти повернутися дітям до навчання з урахуванням наявних ризиків. Це і психологічна допомога, і фінансування технічного обстеження пошкоджених закладів та виготовлення відповідних звітів.
 Принагідно Надзвичайний і Повноважний Посол відвідала школи, пошкоджені внаслідок бойових дій. Також Республіка Фінляндія профінансувала заробітні плати вчителям, які проводять літні активності для місцевих дітей.

 


Повернутися