Україна святкує Хрещення Господнє

Україна святкує Хрещення Господнє19 січня 2013 року Україна святкує Хрещення Господнє або Святе Богоявлення – одне з двонадесятих неперехідних свят православної церкви.

Головні обряди свята Хрещення – освячення води в церквах. Хоча зберігся і інший стародавній обряд, який проводять на річці або озері: в льоду вирубують лунку у формі великого хреста – Йордань, священик читає молитви над водою і опускає в ополонку срібний хрест, потім випускають у повітря кілька пар голубів. Після цього вода вважається освяченою і всі бажаючі можуть зануритися у «таїну хрещення» – стрибнути в ополонку.

Хрещення – одне з найбільших християнських свят, яке завершає різдвяно-новорічний цикл. Воно пов’язане з хрещенням Ісуса Христа в річці Йордан Іоанном Хрестителем, під час якого, згідно з Євангелієм від Матвія, з небес зійшов на Ісуса Святий Дух у вигляді голуба.

Звідси і назва – Богоявлення (до того моменту Богоявленням вважалася інша подія – пришестя Христа чи Різдво Христове).

Вважається, що хрещена вода додає здоров'я, лікує від усіляких недуг. А для тих, хто важко уявляє себе у крижаній йорданській воді підходить інший звичай – щоб весь рік бути здоровим і щасливим, необхідно напитися святої води.

Дивним є факт, що свячена вода не псується і може зберігатися багато років. Крім того, вважається, що освячена вода протидіє нечистій силі. Для «вигнання» з дому злих духів окроплювали всі кімнати (особливо вугли) будинку, двір.

Після Водохреща розпочинався новий весільний сезон, який тривав аж до Великого посту. Це був час веселощів і дозвілля.

Щиро вітаємо усіх спілчан зі святом Святого Водохреща! Бажаємо міцного здоров'я, щастя, сімейного затишку та добробуту!Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Україна святкує Хрещення Господнє
0
18 січня 2013
2 913

Схожі публікації


Догори