Щодо початку 2013-2014 навчального року

Щодо початку 2013-2014 навчального рокуНа звернення профспілкових організацій щодо початку 2013-2014 навчального року ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє наступне.

Пунктом 1 ст. 16 Закону України «Про загальну середню освіту» установлено, що навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань – 1 вересня.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 04.07.2013 № 894 «Про підготовку до 2013-2014 навчального року» передбачено урочисте проведення 1 вересня 2013 року Дня знань.

У цьому році День знань припадає на неділю.

Відповідно до ст. 52 Кодексу законів про працю України робочий тиждень, а саме п'ятиденний або шестиденний, встановлюється власником або уповноваженим ним органом спільно з виборним органом первинної профспілкової організації з урахуванням специфіки роботи, думки трудового колективу і за погодженням з місцевою радою.

Згідно зі ст. 67 Кодексу законів про працю України при п'ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні - один вихідний день. Частиною другою цієї статті передбачено, що загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п'ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації, і, як правило, має надаватися підряд з загальним вихідним днем.

Статтею 71 Кодексу законів про працю України робота у вихідні дні заборонена. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством в частині другій цієї статті.

Відповідно до ст. 72 Кодексу законів про працю України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі. Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього Кодексу.


ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори