День Святого Миколая – шановане свято українських родин

День Святого Миколая – шановане свято українських родин19 грудня відзначається День святого Миколая – покровителя всіх мандрівників і дітей. Свято вважається одним із найбільш шанованих у православному світі.
Цей день має давні традиції і прикмети, у які й до сьогодні вірять дорослі й діти.

Батьки в ніч напередодні торжества кладуть презенти в дитячі шкарпеточки або взуття. Найчастіше це солодощі, цукерки, шоколад. Кажуть, що подарунки отримують добрі та слухняні дітки, а тим, хто погано поводився, покладаються лише камені або різочку (прутик).

Проте маленькі хлопчики і дівчатка в очікуванні чарівного свята і подарунків не вередують і поводяться гідно, намагаючись сподобається Святому Миколаю.
Існує також загадкове повір'я: якщо в переддень чарівного свята загадати заповітне бажання, то Святий Миколай його обов'язково виконає. Діти, які вже вміють писати, в листах просять покровителя виконати свої мрії. Саме доброта і віра в чудеса здатна зберігати все найдорожче в людських серцях.

Вважається, що свято Миколая – останній день у році, коли можна розрахуватися з боргами. Сам він – Божий угодник – мав багатства, але регулярно ділився з нужденними.

Традиційно Святий Миколай є головним заступником рибалок і моряків, вони згадують його під час плавань, просять щедрого улову і гарної погоди.

У деяких країнах вважають, що до дітвори Святий Миколай приходить не один, а з супроводжуючим почтом:

• двоє янголят – вони повинні інформувати покровителя про слухняних малюків;
• двоє чортиків, які повідомлять Святого Миколая про всі витівки малечі.

Щиро вітаємо усіх спілчан із цим добрим святом! Нехай Святий Миколай принесе у ваші домівки мир, спокій, добро, солодкі подарунки, радість і порозуміння!

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
19 грудня 2014
2 739

Схожі публікації


Догори