Студенти України – провідники нових ідей із професійним підходом до справ

 Дорогі студенти!

В Україні вас ще називають «агенти змін» – прогресивною та креативною молоддю, яка живе сучасним днем, мріє про велике майбутнє, прагне до дій і має невгасимий ентузіазм та силу втілити все у життя!

Сьогодні, у ваш день, щиро вітаємо зі святом – з Міжнародним Днем студента!

Міжнародний день студента був встановлений 17 листопада 1941 року на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Лондоні, в пам'ять чеських студентів-патріотів.

Хоч це свято асоціюється із веселощами і молодістю, його історія пов’язана із подіями щодо відстоювання власного права та думки.

Студенти завжди були і залишаються справжній рушієм усіх змін та доленосних подій. Адже , саме за участі молодих та завзятих відбулися три останні революції в країні. І уже ні у кого немає сумнів у тому, що у студентів, їх профспілок є своя позиція, своя думка і своє бачення речей.

У День студента щиро вітаємо вас і бажаємо міцного здоров’я, невичерпної жаги до знань, завжди бути на хвилі позитиву, навіть у складний час пандемії, постійно прагнути до нового успіху, ніколи не втрачати своїх можливостей і ніколи не шкодувати про свій вибір.

Пам’ятайте, у вас завжди є надійний тил – це ваша ПРОФСПІЛКА і разом ми зможемо все!

Ольга Чабанюк, 

від імені Ради осіб, які навчаються, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України 

 

У День студента голови профкомів провідних закладів освіти України розповідають яку роль студентські профкоми сьогодні відіграють в житті студента, з якими проблемами довелося зіштовхнутися у 2020 році та як разом усе подолати.


     «Студентські профспілки завжди стояли на захисті соціальних прав та інтересів студентів. Сьогодні, у такий важкий карантинний час, профспілкові організації взяли на себе велику відповідальність – допомоги та підтримки, соціального захисту, збереження згуртованості студентської молоді незважаючи на карантин. Звичайно, що більшість нашої діяльності довелося перевести в онлайн формат. Усі культурно-масові та спортивні заходи, просвітницьку роботу профкоми проводять через ресурси соціальних мереж.

Студенти можуть отримати онлайн консультації, інформаційну підтримку в умовах пандемії, скачати бланки документів для оформлення профспілкових виплат, субсидій та інших соціальних пільг.

І з початком карантину наші студенти стали волонтерами у великому проєкті міського штабу допомоги літнім людям, які знаходяться в особливій групі ризику, із постачання продуктів харчування та ліків. Проте, головне в тому, що незважаючи на пандемію профкоми залишилися потужним осередком молодіжного руху, кузнею справжніх молодіжних лідерів, які навіть в умовах соціального дистанціювання залишаються згуртованими та стоять пліч-о-пліч у боротьбі за права студентів».

Олена Угоднікова, голова первинної профспілкової організації студентів Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова

 

  «Цей рік незвичний для усіх, і до його викликів ніхто не був готовий. І з настання карантину студенти нашого ВНЗ потребували і пораду і допомогу. Але увесь карантин вони мали право проживати в гуртожитках, тому тут проблем не було.

Найбільшим викликом для нас стала неготовність до дистанційного навчання, його технічне забезпечення. Наші студенти організовували практичні заняття через Microsoft Team, а лекції вивчали через ВНС (віртуальне навчальне середовище). Звичайно, онлайн платформи були перевантажені кількістю студентів, дуже часто все підвисало або взагалі вибивало з мережі. Тому часто викладачі та деканат через нас шукали старосту і групу, або навпаки – студенти шукали викладачів. Але й з цим ми упоралися. І вже зараз маємо кращу комунікацію та налагоджений процес навчання.

Жоден соціально-культурний захід не проходить без пильного керівництва профкому студентів і аспірантів, це стосується  матеріальної допомоги і підтримки студентів політехніки. Адже наші студенти під час карантину можуть покладатися на нас в усьому!»

Анастасія Вакарчук,

голова первинної профспілкової організації студентів та аспірантів Національного Університету «Львівська Політехніка»

 

 

«Студенти завжди були рушійною силою цього світу: нам під силу боротися за права і справедливість як в університеті, так і на рівні прийняття міжнародно важливих рішень.

Історія має безліч прикладів, коли готовність молоді брати відповідальність за майбутнє у свої руки призводила до неймовірних наслідків, що потрясали людей на всіх континентах Земної кулі.

День Студента – це не просто черговий привід відпочити, але й важливе нагадування про те, скільки можливостей і обов’язків ми з вами маємо.

Критичне мислення, гострий розум, сучасні погляди і палке бажання зробити цей світ кращим – незламна зброя, яку ми маємо використовувати кожного дня.

Ніхто окрім нас не буде боротися за досягнення нових вершин, збереження екології, та створення реальних умов для саморозвитку і щасливого життя в майбутньому.

Всього можна досягти, якщо докладати великих зусиль! У нас є можливість отримати необхідні знання, і  їх допомогою них перетворити щоденне буття на захопливу і неповторну історію свого життя, свого розвитку і поступу!

У День студена усім щиро бажаю сили, наснаги, натхнення та більше однодумців поруч.

Вірте у власні сили й сміливо рушайте до нових звершень

 

Віталій Кіндзерський,

голова первинної профспілкової організація студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Схожі публікації


Догори