1 жовтня Україна вшановує літніх людей та ветеранів

Другий місяць осені починається з особливої дати, адже 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. День проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

Україна як повноправний член ООН підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і також щорічно відзначає День людей похилого віку.

Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року. Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 Україна 1 жовтня відзначає і День ветерана.

Мета Дня – зосередитися на вирішенні проблем літнього покоління і ще одна можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це ще й привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них сприятливих умов життя, про невирішене у цій сфері. 

Турбота про громадян похилого віку та ветеранів необхідна завжди, і не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.

Найбільше багатство літніх людей – їх досвід, мудрість, вміння. Щиро дякуємо вам, дорогі представники старшого покоління, за безцінні знання та слушні поради, за готовність підтримати й допомогти і за гідний приклад для наслідування.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
1
1 жовтня 2021
450

Схожі публікації


Догори