Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Інформаційна робота/Фото-матеріали/Захист прав молоді > Школа стійкості університетів: дискусія про майбутнє вищої школи в України

Школа стійкості університетів: дискусія про майбутнє вищої школи в України


13 березня 2023

Вступна-2023 та війна: як мотивувати студентів залишатися в Україні та переконати повертатись тих, хто виїхав? Яким є внесок університетів під час війни? Як забезпечити післявоєнне відновлення освіти та її сталий розвиток? Як університети можуть повернути «розуми та таланти» до України? Як зробити вступну кампанію-2023 успішною для України – саме ці актуальні питання стали основою професійної дискусії, що відбулася 11-12 березня 2023 року у столиці. 

Провідні українські заклади вищої освіти зібралися на Школу стійкості університетів, що відбувалася на базі Київської школи економіки. 

У дводенному заходу взяли участь представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Сумського державного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Приазовського державного технічного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та інших. 

У межах заходу відбулися серія мозкових штурмів у форматі «світового кафе», відкриті дискусії за участі представників багатьох ЗВО країни про виклики, над якими державі і університетам доведеться працювати вже зараз.

Тематика панельних дискусій:

● «Стійкі університети»: мова йшла про те, як зробити життєстійкість частиною інституційної культури університету, та як виглядає лідерство і система управління в стійкому університеті.

● «Суспільно відповідальні університети»: тут про те, як українські університети мають змінювати наше суспільство для відновлення країни.

● «Відтік мізків і роль університетів у припливі талантів в Україну»: найбільша дискусія про роль університетів у поверненні талановитих українців додому і залученні іноземців до процесу відновлення України.

«Війна спричинила «відтік мізків» та людського капіталу з України. Як мотивувати повертатися студентську молодь з-за кордону – це й була ТОП-тема цього заходу. 

Представники вищої школи чітко розуміють, що після нашої перемоги розпочнеться відбудова держави, і молоді, професійні й талановиті люди стануть рушієм відновлення України. Професійна молодь відновлюватиме економіку, розвиватиме освіту, науку, впливатиме на всі галузі життя!

Саме тому підіймалися питання про роль наших університетів у поверненні талановитих українців – і студентів, і викладачів – додому. Про напрацювання механізмів їх залучення до діяльності в Україні та мотиваційні важелі повернення до праці в Україні. 

Школа стійкості університетів – це не про готові рецепти подальшої роботи, це скоріше про підняття дискурсу у суспільстві та актуалізацію цього питання. Адже нам усім є над чим працювати у цьому напрямі, але варто робити це разом з університетською спільнотою». 

Ольга Чабанюк, 

заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України


 

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Повернутися