Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини > Уряд підтримуватиме видання українських книг

Уряд підтримуватиме видання українських книг


17 лютого 2012
Уряд підтримуватиме видання українських книгПрем’єр-міністр Микола Азаров стурбований зниженням накладів книг, що виходять в Україні. Про це він заявив під час зустрічі з представниками вітчизняної видавничої галузі та книгорозповсюдження.

«Я стурбований зниженням тиражів наших книг. Колись в Україні видавалося 130 мільйонів примірників, зараз – 38 мільйонів. Майже у 3,5 рази знизилися наклади наших видань. Люди почали менше купувати книжок і менше читати їх в бібліотеках. Це недобра тенденція», – сказав Глава Уряду.

Микола Азаров підкреслив, що в Україні необхідно розробити ефективну систему підтримки книговидавничої галузі. «Без книги інноваційний розвиток суспільства неможливий», – сказав він.

Зокрема, Прем’єр-міністр запропонував розробити проект випуску серії видань так званої «дешевої бібліотеки», доступних книг, які видаватимуться великими накладами і матимуть невелику собівартість. За його словами, започаткувати серію можна з видання шкільної літератури.

«Ми зараз ставимо питання про забезпечення шкільних бібліотек і шкіл підручниками. Ми тільки закрили питання забезпечення підручниками учнів старших класів, і поступово ставимо перед собою завдання протягом 2-3 років повністю вирішити питання забезпечення шкіл усіма необхідними книжками», – сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що в цьому році значно збільшено фінансування програми «Українська книга», зокрема, на ці потреби виділено 40 млн грн. «У цьому році ми значно збільшили фінансування програми «Українська книга». Хотілося б щоб всі ці книги потрапили до наших публічних бібліотек а також шкільних бібліотек, тому що саме у школі наші діти повинні залучатися до читання книг», – сказав Прем’єр.

За матеріалами Урядового порталу


Повернутися