Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини > Про спільне засідання Центральних комітетів профспілок бюджетних галузей України

Про спільне засідання Центральних комітетів профспілок бюджетних галузей України


12 лютого 2008
Прийнято спільну постанову
 
             14 лютого 2008 р. у м. Києві, в Будинку спілок, відбулося спільне засідання президій Центральних комітетів профспілок працівників бюджетних галузей України: освіти і науки, охорони здоров”я, культури, державних установ, соціальної сфери з порядком денним: «Про  дії профспілок щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок бюджетної сфері у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет Українина 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Вів засідання заступник голови ФПУ Григорій Осовий. У його роботі взяли участь: заступник Глави Секретаріату Президента України Оксана Слісаренко та Уповноважений представник Секретаріату Президента України по звязках з профспілками Людмила Усаченко; заступник Міністра фінансів України Володимир Матвійчик, заступник Міністра праці та соціальної політики України Володимир Барабаш; представник Уповноваженого ВРУ з прав людини Володимир Яценко; заступники міністрів галузей: освіти і науки України  – Максим Стріха, охорони здоровя України – Віктор Рибчук,  культури і туризму України – Анатолій Богомолов; перший заступник Начальника Головдержслужби Микола Борсук, заступник Голови Національної служби посередництва і примирення Сергії Гербеда.
   Учасники засідання констатували, що зазначеним законом суттєво звужено  обсяг трудових та соціально-економічних прав, гарантій та пільг працівникам освіти, науки, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.   Внаслідок внесення змін до законів України скасовано гарантії щодо рівнів посадових окладів та умов оплати праці педагогічних, науково-педагогічних, наукових, медичних, фармацевтичних працівників, працівників культури, інших спеціалістів бюджетних установ; структуру заробітної плати посадовим особам органів місцевого самоврядування; значно звужено обсяг гарантій педагогічним, медичним, фармацевтичним працівникам, працівникам культури сільської місцевості, селищ міського типу та пенсіонерам з їх числа на безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням, обмежено пільги на житлово-побутове забезпечення працівникам державних установ; профспілки позбавлено права на ведення колективних переговорів у частині регулювання оплати праці, що  є грубим порушенням норм Конвенції МОП № 98 про право на організацію та ведення колективних переговорів. Нинішній рівень оплати праці працівників бюджетної сфери, зазначали виступаючі, не забезпечує їх життєві потреби, особливо в умовах підвищення цін і тарифів на оплату товарів та послуг.
         На засіданні було прийнято спільну постанову, якою дії Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Президента України кваліфіковано як такі, що звужують зміст та обсяг існуючих прав працівників бюджетних галузей і не узгоджуються зі статтею 22 Конституції України. Постановою передбачено звернутися до Президії ФПУ з пропозицією щодо консолідації дій членських організацій на підтримку профспілок працівників бюджетної сфери та про включення до Єдиного реєстру порушень прав профспілок факту порушення права на ведення колективних переговорів, до міжнародних організацій щодо надання солідарної підтримки профспілкам працівників бюджетної сфери з відстоювання трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, а також  до Представника МОП в Україні Василя Костриці з проханням поінформувати Міжнародну організацію праці про ситуацію стосовно позбавлення галузевих профспілок права на колективно-договірне регулювання умов оплати праці працівників бюджетної сфери:
 
Центральний комітет                                           Центральний комітет
Профспілки працівників освіти                           Профспілки працівників охорони
і науки України                                                     здоров'я України
 
                                                                                   Центральний комітет             Центральний комітет                      Центральна Рада
                                                                                  Профспілки працівників         Профспілки працівників                 Профспілки працівників
                                                                                  культури України                      державних установ України          соціальної сфери України
 
  СПІЛЬНА   ПОСТАНОВА ПРЕЗИДІЙ     
14.02.2008                                                                                                   м. Київ                                                               П-13 / 8 /11 /10 /12
Про дії профспілок щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок бюджетної сфери у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України"
       Президії центральних комітетів профспілок працівників освіти і науки, охорони здоров'я, культури, державних установ і Центральної Ради Профспілки працівників соціальної сфери України від імені майже 4 мільйонів членів профспілок змушені констатувати, що в галузях бюджетної сфери вкрай загострилася ситуація у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Зазначеним Законом суттєво звужено обсяг трудових і соціально-економічних прав, гарантій та пільг працівникам освіти, науки, охорони здоров'я, культури, соціальної сфери, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
      Унаслідок внесення змін до законів України:
         -  "Про освіту", Основ законодавства України про охорону здоров'я,
              Основ законодавства України про культуру скасовано гарантії щодо рівнів
              посадових окладів та умов оплати праці педагогічних, науково-педагогічних,
              наукових, медичних, фармацевтичних працівників, працівників культури,
             інших спеціалістів бюджетних установ;
         -    "Про службу в органах місцевого самоврядування" скасовано
                гарантовану структуру заробітної плати посадовим особам органів місцевого
               самоврядування.
     Крім того значно звужено обсяг гарантій педагогічним, медичним, фармацевтичним працівникам, працівникам культури сільської місцевості, селищ міського типу та пенсіонерам з їх числа на безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням, обмежено пільги на житлово-побутове забезпечення працівникам державних установ.
     Змінами до статті 13 Закону України "Про оплату праці" профспілки позбавлені права на ведення колективних переговорів у частині регулювання оплати праці, що є грубим порушенням норм Конвенції МОП № 98 про право на організацію та ведення колективних переговорів.
     Нинішній рівень оплати праці працівників бюджетної сфери не забезпечує їхні життєві потреби, особливо в умовах підвищення цін і тарифів на оплату товарів і послуг.
      Через невизначеність у Державному та місцевих бюджетах із обсягами видатків виникає занепокоєння щодо реалізації статті 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", дію положень якої Державним бюджетом на поточний рік не призупинено.
      Такі дії державної влади ще більше ускладнюють ситуацію з вирішенням зазначених проблем і викликають справедливе обурення членів галузевих профспілок, погіршують морально-психологічний клімат у трудових колективах, що спонукає профспілки до проведення акцій протесту - мітингів, демонстрацій тощо.
      Президії центральних комітетів профспілок працівників освіти і науки, охорони здоров'я, культури, державних установ і центральної Ради Профспілки соціальної сфери України ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:
 
      1.Вважати, що дії державної влади звужують зміст та обсяг існуючих прав працівників бюджетних галузей і не узгоджуються зі статтею 22 Конституції України.
     2.      Звернутись до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою невідкладного внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" для відновлення порушених конституційних прав працівників (текст звернення додається).
     3.      Вимагати від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України запровадження третього етапу умов оплати праці працівників окремих галузей бюджетної сфери на основі ЄТС з 1 квітня 2008 року.
      4.      Звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням ініціювати конституційне подання до Конституційного Суду України з приводу невідповідності окремих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" Конституції України (текст звернення додається). 
      5.       Просити Національного координатора Міжнародного бюро праці в Україні п. Кострицю В.І. поінформувати Міжнародну організацію праці про ситуацію стосовно позбавлення галузевих профспілок права на колективно-договірне регулювання умов оплати праці працівників бюджетної сфери.
      6.       Звернутись до Президії Федерації профспілок України з пропозиціями щодо:
               - консолідації дій членських організацій на підтримку профспілок працівників бюджетної сфери;
               - про включення до Єдиного реєстру порушень прав профспілок факту порушення права на ведення колективних переговорів.
      7.        Звернутись до міжнародних організацій з проханням про надання солідарної підтримки профспілкам працівників бюджетної сфери в обстоюванні трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників.
      8.        У випадку невиконання вимог профспілок, з метою захисту інтересів працівників і забезпечення їх конституційних прав, профспілки працівників бюджетної сфери вживатимуть усіх передбачених законодавством колективних форм захисту прав працівників.
     9 .    Центральним комітетам, організаціям профспілок працівників  бюджетної сфери усіх рівнів:
     9.1.       Довести до відома членів профспілок спільне рішення президій ЦК та ЦР профспілок працівників бюджетної сфери.
      9.2.  Звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, народних депутатів України, депутатів усіх рівнів з вимогами щодо скасування норм і положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", які обмежують трудові права, соціальні гарантії та пільги працівників бюджетних галузей.
      9.3.   Забезпечити висвітлення позиції профспілок у засобах масової
інформації.

         Голова                                    Голова                                       Голова
    ЦК Профспілки                   ЦК Профспілки                       ЦК Профспілки
працівників освіти        працівників охорони               працівників культури
  і науки України                здоров»я України                              України
 
 
            Л.С.Сачков                       Т.Л.Казаріна                          Л.Ф.Перелигіна
 
 
            Голова                                                                       Голова
ЦК Профспілки працівників                               Центральної Ради Профспілки
державних установ України                   працівників соціальної сфери  України
 
 
              Т.В.Нікітіна                                                                      В.І.Тьоткін
Национальному координатору
Международного бюро труда
в Украине
                                                                                                                                             г. Кострице В.И.
Уважаемый Василий Иванович!
      В связи с принятием Закона Украины «О государственном бюджете Украины на 2008 год и о внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины», 14 февраля 2008 года на совместном заседании, президиумы центральных комитетов профсоюзов работников здравоохранения, культуры, образования и науки, государственных учреждений, Центрального Совета профсоюза работников социальной сферы Украины, в рядах которых насчитывается более 4 миллионов членов профсоюзов, рассмотрели сложившуюся ситуацию и приняли   постановление.
     В этом постановлении отмечается, что Законом существенно сокращен объем трудовых, социально-экономических прав, гарантий и льгот работникам образования и науки, здравоохранения, культуры, социальной сферы, органов исполнительной власти и местного самоуправления.
     Очередным наступлением на права трудящихся и профсоюзов являются изменения статьи 13 Закона Украины «Об оплате труда», в результате которых профсоюзы лишены права на ведение коллективных переговоров в части регулирования оплаты труда работников бюджетных отраслей.
     Согласно прежней редакции этой нормы «оплата труда работников учреждений и организаций, финансируемых из бюджета, осуществлялась на основании законодательных и иных нормативных актов Украины, генерального, отраслевых, региональных соглашений, коллективных договоров в пределах бюджетных ассигнований и иных внебюджетных доходов».
     В новой редакции части первой статьи 13 Закона Украины «Об оплате труда» устанавливается, что «оплата труда работников учреждений и организаций, финансируемых из бюджета, осуществляется на основании актов Кабинета Министров Украины в пределах бюджетных ассигнований».
     Тем самым, по нашему мнению, нарушены Конвенции МОТ № 98 «О праве на организацию и на ведение коллективных переговоров», № 154 «О содействии коллективным переговорам».
     И это, несмотря на то, что нынешний уровень оплаты труда работников бюджетной сферы не обеспечивает их жизненные потребности, особенно в условиях стремительного повышения цен и тарифов.
     Такие действия государственной власти еще больше усложняют социально-экономическую ситуацию, вызывают справедливое возмущение членов отраслевых профсоюзов, ухудшают морально-психологический климат в трудовых коллективах. 
     Поэтому, просили бы Вас, проинформировать Международную организацию труда о лишении отраслевых профсоюзов права на коллективно-договорное регулирование условий оплаты труда работников бюджетной сферы в связи с принятием новой редакции статьи 13 Закона Украины «Об оплате труда».
 
                                  С уважением,
 
                   Председатель ЦК Профсоюза работников
                   образования и науки Украины                                                        Л.С.Сачков
 
                   Председатель ЦК профсоюза работников
                   здравохранения Украины                                                               Т.Л.Казарина
 
                  Председатель ЦК профсоюза работников
                  культуры Украины                                                                              Л.Ф.Перелыгина
 
                  Председатель ЦК профсоюза работников
                  государственных учреждений  Украины                                     Т.В.Никитина                      
 
                 Председатель Центрального Совета профсоюза
                 работников социальной сферы Украины                                    В.И. Теткин
 
 
          Учасники засідання прийняли Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою невідкладного внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо відновлення порушених конституційних прав працівників та до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з проханням ініціювати конституційне подання до Конституційного суду України з приводу невідповідності окремих положень цього закону Конституції України (тексти виступу на засіданні голови Профспілки працівників освіти і науки України  Леоніда Сачкова та прийнятих Звернень надруковано нижче).

         У випадку невиконання своїх законних вимог профспілки працівників бюджетної сфери  вживатимуть усіх передбачених законодавством колективних форм захисту прав працівників.

           У постанові передбачено довести до відома членів профспілок спільне рішення президій профспілок працівників бюджетної сфери через засоби масової інформації.

         
                                                                                           Показники Бюджету-2008 не відповідають потребам бюджетників
                                                                                                                 Виступ Леоніда Сачкова на спільному засіданні
                                                                                                                 президій ЦК профспілок працівників бюджетних галузей
 
         Нажаль стає традицією зростання соціальної напруги серед працівників бюджетних галузей в період підготовки і прийняття рішень про Державний бюджет країни.
         Причина одна – показники і норми проекту і самого бюджету не відповідають потребам наших галузей.
        Продовжуючи думки Григорія Осового,  я дозволю собі  зупинитись на трьох суттєвих моментах, що характерні і болючі для працівників, яких представляють у цьому залі шановні члени президій профспілок п”яти бюджетних галузей.
          По-перше -   це наше  бачення Єдиної тарифної сітки (ЄТС).
         Багато з присутніх знають, що в 90-х роках ми працювали за нормами ЄТС до того часу, поки не почалася корекція міжрозрядних коефіцієнтів вольовим рішенням у бік їх зменшень.  Як результат, вона перестала діяти.
         Уже в той час аналіз системи оплати праці на основі ЄТС і відповідних норм галузевих законів на прикладі освіти  показав, що ЄТС в першу чергу  потрібна  тим категоріям працюючих, що не відносяться до педагогічних і науково-педагогічних працівників. Винагорода за працю основного контингенту, а саме викладачів всіх рівнів, повинна базуватися на нормах статті 57  Закону України „Про освіту”, згідно з якою шкільний вчитель повинен мати посадовий оклад не нижче ніж середня зарплата у промисловості, а вузівський педагог – подвійний оклад порівняно з середньою зарплатою у промисловості.
         І не дивно, що практично у кожному бюджетному році були намагання уряду призупиняти норми дії найважливіших статей закону в частині фінансування галузі і оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників.
         Аналогічні дії відбулися стосовно таких самих законодавчих норм у працівників охорони здоров’я, частини працюючих у галузі культури.
         Вже тоді ми прогнозували, що з прийняттям нової ЄТС уряд буде мати моральне, а в якійсь мірі і юридичне, виправдання своїх дій при вилученні саме цих стратегічних норм оплати праці галузевих законів.
         На жаль, цей прогноз повністю підтвердив новий бюджет на поточний рік, бо саме в законі про Бюджет-2008 друга його частина пов’язана із внесенням змін до деяких законодавчих актів України.
          По-друге -  дозвольте на прикладі освітянських показників при введенні ІІІ-го етапу ЄТС  назвати можливі посадові оклади ключових фігур навчального процесу вчителя  І-ої  категорії і доцента університету.
         Так, за нашими розрахунками, на кінець поточного року посадовий  оклад вчителя І-ої категорії (11-ий  тарифний розряд)  становитиме  1192 грн., доцента (19 тарифний розряд) – 2069 грн.; середня заробітна плата у 2007 році  в промисловості склала       1553 грн., тобто, порівнявши прогнозні посадові оклади до вже фактичної середньої у промисловості, бачимо, що це складає трохи більше  40 відсотків  від  норми ст. 57 Закону України „Про освіту”. Але ж середня у промисловості поточного року прогнозується до збільшення.
         Тому, враховуючи названі фактори, прогнозні інфляційні процеси, ми наполягаємо на  введенні ЄТС  вже в І кварталі поточного року.
         Я привів тільки один негативний приклад з багатьох, що виникли в результаті вилучення десятка норм із відповідних статей галузевих законів. Тому наша принципова  вимога повернути їх в раніше діюче законодавче поле, що підтверджено більш як 110 тисячами підписів освітян, направленими  на адресу  Кабінету Міністрів України  і Президента  України в минулому році. 
          І третє -  це стосується  нової редакції ст. 13 Закону України „Про оплату праці”.
         Цитую її в редакції 2006 року: „Оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законодавчих та інших нормативних актів України, Генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів в межах бюджетних асигнувань та інших позабюджетних коштів”.
         А ось нова редакція закону від 28.12.2007 р.: „Оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі актів Кабміну в межах бюджетних асигнувань”.
         Як на мене, то така норма повністю ігнорує законодавчі акти, виключає процес колективного договірного регулювання оплати праці в бюджетних галузях, порушує всі міжнародні зобов’язання України з цих питань, що неприпустимо і з чим ми погодитись не можемо.
         Разом з тим, хочу вірити, що нас, громаду майже з чотирьох мільйонів працюючих, нарешті почують.
 
 
                                      
                                                                                                                                             З В Е Р Н Е Н Н Я
учасників спільного засідання Президій
 Центральних комітетів профспілок працівників освіти і науки, охорони       здоров‘я, культури, державних установ, соціальної сфери України
 
       Ми, учасники спільного засідання Президій ЦК галузевих  профспілок бюджетної сфери  - представники профспілкових організацій усіх регіонів України, обурені ситуацією, зумовленою суттєвим звуженням трудових та соціально-економічних прав, гарантій та пільг працівників освіти, культури, охорони здоров’я, державних установ, соціальної сфери  внаслідок внесення змін Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до законів України «Про освіту», «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Основ законодавства України про охорону здоров’я, Основ законодавства України про культуру, інших законодавчих актів.
      Висловлюємо категоричний протест проти антисоціальної політики держави, яка порушує конституційні права майже 4 мільйонів своїх громадян, обмежує право профспілок на колдоговірне регулювання умов оплати праці всупереч нормам міжнародного права та законодавства  України.
      Державою не враховується значимість і пріоритетність цих галузей в розбудові і становленні незалежної України – фінансування бюджетної сфери здійснюється  за залишковим принципом і  не відповідає європейським нормам та принципам, до яких так прагне Україна.
      Справедливе невдоволення спілчан викликає постійне невиконання державою зобов’язань щодо надання пільг, компенсацій і соціальних гарантій працівникам бюджетних галузей. Низький рівень оплати праці, обмеження податковою соціальною пільгою державних гарантій, пільг, компенсацій працівникам бюджетної сфери, які працюють у сільській місцевості, селищах міського типу, пенсіонерам з їх числа в умовах значного зростання споживчих цін та житлово-комунальних тарифів призведе до подальшого накопичення невирішених проблем в цих галузях, зниження життєвого рівня працівників, спричинить плинність найбільш кваліфікованих кадрів в науці, освіті, культурі, охороні здоров’я, установах соціальної сфери, викличе ще більше загострення соціальної напруженості в трудових колективах.
       Таке зневажливе ставлення органів влади до працівників бюджетної сфери, які складають потужний, найбільш інтелектуальний, духовний потенціал українського суспільства, є неприйнятним.
         Вважаємо, що Державний бюджет України на 2008 рік прийнято з грубим порушенням Конституції України та норм чинного законодавства.
         Вимагаємо від Президента України, вищих органів законодавчої, виконавчої  влади: невідкладного відновлення  конституційних прав працівників бюджетних галузей при внесенні відповідних змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»;  введення в повному обсязі умов оплати праці працівників бюджетної сфери на основі Єдиної тарифної сітки з 1 квітня 2008 року; відновлення прав працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, на колективно-договірне регулювання трудових відносин.
 
                                                                          Прийнято 14 лютого 2008 року
м. Київ
 
 
 
Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини
Карпачовій Н.І.
 
Шановна Ніно Іванівно!
 
         Учасники спільного засідання президій профспілок працівників бюджетної сфери України, які представляють інтереси майже 4 мільйонів спілчан, звертаються до Вас з приводу порушення законодавчо встановлених прав освітян, науковців, медичних працівників, працівників культури, соціальної сфери, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в зв’язку з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».
         Окремими пунктами Розділу II зазначеного закону скасовано окремі соціально-значимі норми, передбачені законами України в галузі освіти, науки, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери, в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування тощо.
Позбавлено гарантій щодо рівнів посадових окладів та умов оплати праці:
      - педагогічних, науково-педагогічних працівників, спеціалістів системи освіти, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту»;
      - медичних, фармацевтичних працівників, встановлених ст. 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби, встановлених ст. 38 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення»;
     - працівників культури, визначених ст. 28 Основ законодавства України про культуру;
           - працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, встановлених ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
      Обмежено податковою соціальною пільгою і розміром сукупного доходу законодавчо встановлені права педагогічних, медичних, фармацевтичних  працівників, працівників культури сільської місцевості, селищ міського типу та пенсіонерів з їх числа на безоплатне користуванням житлом з опаленням і освітленням.
      Звужено обсяг пільг та прав на житлово-побутове, пенсійне забезпечення працівникам державних установ, науковим, науково-педагогічним працівникам, зокрема передбачених законами «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про Кабінет Міністрів України», «Про статус суддів», «Про наукову та науково-технічну діяльність».
       Відмінено гарантії медичним працівникам спеціалізованих закладів, а також студентам, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення посадових окладів та стипендії студентам.
       Скасування Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» щодо фінансування дільничних лікарень, медичних амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів призведе до погіршення умов та оплати праці медичних працівників, рівня надання медичної допомоги на селі.
         Змінами положень ст.13 Закону України «Про оплату праці» фактично ліквідовано колективно-договірне регулювання оплати праці в бюджетних  установах,
чим принижено значимість Генеральної, галузевих, регіональних угод та колективних договорів, що суперечить нормам міжнародного права та Закону України “Про колективні договори і угоди”.
         Скасовано державні гарантії у рівнях оплати праці працівників різної кваліфікації в установах та організаціях, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів, передбачені ст. 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії».
    Вважаємо, що положення Розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», які обмежують конституційні права громадян на достатній життєвий рівень, соціальний захист та встановлені законами України гарантії, пільги та компенсації, розміри та порядок їх надання, прийнято з порушенням ст.ст. 22 та 64 Конституції України, якими забороняється звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян. 
    У рішеннях Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року, від 20 березня 2002 року, від 17 березня 2004 року, від 1 грудня 2004 року, від 9 липня 2007 року неодноразово наголошувалось щодо неприпустимості скасування та внесення змін до чинних законів України, які звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод, та зміни правового регулювання суспільних відносин, визначеного іншими законами України.
      На підставі викладеного, а також відповідно до укладеної Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок України та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини від 5 грудня 2007 року, з метою об'єднання зусиль щодо захисту прав і свобод людини, відновлення конституційних прав працівників бюджетних галузей, учасники спільного засідання президій профспілок працівників бюджетних галузей просять Вас, шановна Ніно Іванівно, у межах повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, звернутися до Конституційного Суду України з поданням про невідповідність Конституції України положень пунктів 28, 36, 37, 38, 39, 45, 46, 48, 49, 51, 52, 53, 55, 59, 61, 65, 66, 69, 87 Розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Повернутися