Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Інформація про найважливіші події > Розвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти України до європейського та світового освітнього простору

Розвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти України до європейського та світового освітнього простору


23 квітня 2013
Розвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти України до європейського та світового освітнього простору22 квітня 2013 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка під головуванням Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника відбувся круглий стіл «Розвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти України до європейського та світового освітнього простору».

У роботі наради взяли участь: Леонід Губерський, ректор КНУ імені Тараса Шевченка, голова Спілки ректорів державних ВНЗ України; Юрій Каракай, керівник управління соціально-економічних реформ Адміністрації Президента; Георгій Труханов, Голова ЦК Профспілки працівників освіти і науки України; Ярослав Болюбаш, голова Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України; представники Вільної профспілки освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України; голови рад ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківської, Херсонської, Запорізької, Львівської, Сумської, Дніпропетровської, Луганської, Черкаської, Чернівецької, Донецької, Полтавської, Одеської, Кіровоградської, Миколаївської областей; голова Спілки голів обласних рад директорів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації; ректори вищих навчальних закладів України; представники студентського самоврядування.

Під час круглого столу обговорено низку актуальних питань, зокрема. Один із акцентів розмови – виконання пункту 39.2 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Підготовка нормативно-правових актів щодо приведення у відповідність із європейськими стандартами норм навчального навантаження викладачів вищих навчальних закладів, збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18».

Усі учасники круглого столу долучилися до обговорення зазначеного пункту.

Позицію ЦК Профспілки озвучив Голова Георгій Труханов, підкріпивши слова рішенням колегіального органу – VI пленуму, що днями відбувся у Києві, та Спільного представницького органу профспілок.

Так, Профспілка наполягає на недопущенні збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18 осіб, адже це не поліпшить якість освіти і лише інтенсифікує працю викладача.

Досягти більш якісних результатів у процесі підготовки кваліфікованих фахівців можна саме через зменшення навантаження на викладацький склад.

Також Георгій Федорович наголосив, що введення такого «індикатора успіху» призведе до скорочення науково-педагогічних працівників та, в свою чергу, до суттєвого погіршення умов роботи тих, хто залишиться працювати.

За результатами круглого столу від Кабінету Міністрів України буде внесено пропозицію з проханням відкоригувати пункт 39.2.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України



Розвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти України до європейського та світового освітнього просторуРозвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти України до європейського та світового освітнього простору

Розвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти України до європейського та світового освітнього просторуРозвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти України до європейського та світового освітнього простору

Розвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти України до європейського та світового освітнього простору

Повернутися