Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/До відома регіонів > В Україні розпочався новий 2016-2017 навчальний рік

В Україні розпочався новий 2016-2017 навчальний рік


1 вересня 2016

1 вересня 2016 року в Україні розпочнеться новий навчальний рік для школярів,  студентів, педагогів. Сьогодні за парти сядуть майже 400 тисяч першокласників.  

У школах День знань відзначатимуть або ж традиційними «лінійками», або  іншим форматом свята. Тема першого уроку буде присвячена відзначенню 25-ї річниці незалежності України.

У Профспілці працівників освіти і науки України наголошують, що новий навчальний рік буде непростим і для учительства, і для студентства. Існує ряд проблемних питань, над якими Профспілка уже розпочала роботу.

За словами Голови Профспілки Георгія Труханова, до сьогодні залишаються невирішеними питання низького рівня оплати праці освітянам, збільшення навантаження на викладачів, фінансування системи професійної освіти, відтоку інтелектуального потенціалу за кордон… Перелік, на жаль, можна продовжувати.

Знову відкритим залишається фінансування оплати праці працівникам бюджетних галузей. Адже дефіцит обсягів освітньої субвенції для фінансового забезпечення шкіл, шкільних відділень НВК, дитячих будинків до кінця цього року складає 3,7 млрд гривень. Дефіцит видатків на фінансування з місцевих бюджетів – 3,5 млрд гривень. Для фінансування ПТНЗ потрібно ще 1,26 млрд гривень.

По-друге, оптимізація мережі закладів освіти шляхом створення опорних шкіл та філій без законодавчого підґрунтя для створення таких типів навчальних закладів. Це призведе до скорочення майже 4 тисяч вчителів та закриття 169 малокомплектних шкіл. Лави безробітних поповнять інтелектуали та освічені люди?!

Профспілка освітян разом із Федерацією профспілок України ще на початку минулого місяця спрямували спільний лист до Кабінету міністрів України з приводу проблем із фінансуванням оплати праці працівникам бюджетних галузей. Профспілки наполягають на підготовці та внесенні змін до Державного бюджету України на 2016 рік. Є сподівання, що анонсовані Прем’єр-міністром пріоритети, серед яких і освітянська галузь, будуть втілені у  цифрах  головного кошторису країни.

Третьою проблемою, яка постала просто зараз є новація щодо зміни підходів до виплати стипендій і, як наслідок – позбавлення більшості студентів стипендій. За нашими підрахунками, під загрозою опиниться більш ніж 426 тисяч студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та більше ніж 103 тисячі студентів І-II рівнів акредитації, які на початок 2015-2016 навчального року отримували академічні стипендії. Підтримки студенти не отримають, доступ до освіти знову буде звужено! А талановита молодь України уже шукає варіанти навчання за кордоном, розкриває себе і розвивається, винаходить і робить відкриття…

«Проте усі ми знаємо, а історія щораз переконує, що успіху досягає те суспільство, у якому питання якісної освіти мають пріоритет і державну підтримку. Тому сподіваємося, що зміни, які будуть відбуватися у освітньому законодавстві, будуть виваженими і відповідальними. А соціальний діалог на найвищому рівні – результативним для кінцевого споживача – освітянина», – підкресли Голова Профспілки Георгій Труханов.

1

Повернутися