Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини / Фото-матеріали > Відбулася попереджувальна акція протесту медичних працівників

Відбулася попереджувальна акція протесту медичних працівників


19 вересня 2017

Сьогодні, 19 вересня 2017 року, у Києві відбулася попереджувальна Всеукраїнська акція протесту Професійної спілки працівників охорони здоров’я України.

Разом із медиками та солідарною підтримкою їхніх вимог на акцію протесту вийшли представники профспілок освітян, будівельників, виробничників та підприємців, а також делегації від територіальних профоб'єднань.

Хода розпочала свій рух від Майдану Незалежності і далі до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. Пікетувальники у білих халатах тримали у руках плакати з надписами «Лікар без зарплати – ганьба влади», «Недостатнє фінансування охорони здоров’я – основна хвороба української медицини», «Наша професія гідна поваги», «Медикам гідну зарплату, країні – здорових людей», «Не зли 103» тощо.

Учасники акції зауважують, що профільна профспілка вже вичерпала всі можливості щодо врегулювання галузевих проблем у рамках соціального діалогу, і не погоджується з безсистемною реформою системи охорони здоров’я, яка не відповідає Конституції України та законодавству України та не передбачає необхідного фінансування для забезпечення конституційного права громадян на безоплатну, якісну та доступну медичну допомогу.

Виступаючі на акції висловили своє обурення несправедливими, дискримінаційними підходами в оплаті праці та порушенням трудових прав медичних працівників, встановлених законодавством України, а саме:

– низьким рівнем оплати праці та несвоєчасною її виплатою, невиплатою допомоги на оздоровлення, скасуванням та обмеженням виплат доплат і надбавок;

– переведенням на роботу на умовах неповного робочого часу, направленням працівників у відпустки без збереження заробітної плати, скороченням персоналу, збільшенням навантаження, переведенням на строкові трудові договори (контракти);

– звуженням обсягу професійних пільг та гарантій (скасування пенсій за вислугу років, безоплатного користування житлом з освітленням та опаленням у сільській місцевості тощо).

Медики висувають наступні Вимоги до влади:

  • збільшення фінансування галузі;
  • підвищення заробітної плати медичних працівників та престижу медичної професії;
  • погашення заборгованості із заробітної плати;
  • здійснення реформи системи охорони здоров’я з дотриманням Конституції України та законодавства України, з урахуванням позиції Профспілки та думки медичної спільноти;
  • не допустити руйнації і комерціалізації системи охорони здоров’я;
  • забезпечити право громадян на доступну і якісну медичну допомогу;
  • призначити Міністра охорони здоров’я України тощо.

Підсумком попереджувальної акції протесту стала зустріч представників від пікетувальників із владою. За її результатами, як повідомляє ФПУ, вдалося досягти домовленості щодо погашення до кінця року заборгованості перед працівниками медичної сфери, яка за станом на середину вересня становить 81,7 мільйонів гривень. 

Згодом Голова Профспілки Вікторія Коваль поінформувала про зустріч профспілкової делегації з Віце-прем’єр-міністром Павлом Розенком в Кабінеті міністрів, у ході якої представнику Уряду було передано вимоги Профспілки, які підтримали своїми підписами понад 100000 спілчан. 
У свою чергу Уряд взяв на себе зобов’язання погасити до 1 жовтня всю заборгованість по зарплаті та протягом місяця спрямувати кошти на покриття дефіциту на медичну субвенцію.
«Якщо у місячний термін Уряд не виконає своїх обіцянок, ми знову вийдемо на акцію протесту. І вона буде ще більш чисельною та рішучою»,– підкреслила Вікторія Коваль.

За інформацією Урядового порталу, 27 вересня 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів ухвалено проект розпорядження «Про розподіл резерву медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році» для виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров'я, а також надання належної медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та хворим на цукровий та нецукровий діабет.

Згідно з проектом постанови буде розподілено 559,2 млн гривень, з них 81,7 млн – це погашення заборгованості по зарплаті станом на 1 жовтня.

Відповідно до наданої структурними підрозділами з питань охорони здоров'я обласних та Київської міської державних адміністрацій інформації, незабезпеченість комунальних закладів охорони здоров'я фондом оплати праці з нарахуваннями на 2017 рік на кінець року становитиме 2,7 млрд гривень.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Повернутися