Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Міжнародна діяльність > Заява ЄКПО: майбутнє Болонського процесу під загрозою через низький статус працівників освіти

Заява ЄКПО: майбутнє Болонського процесу під загрозою через низький статус працівників освіти


23 травня 2018

Європейський комітет профспілок освіти глибоко стурбований станом впровадження Болонського процесу та майбутнім Європейського простору вищої освіти.

У центрі уваги Паризького комюніке, що буде прийняте в четвер, 24 травня 2018 року, на Паризькій міністерській конференції, будуть питання забезпечення того, щоб такі фундаментальні цінності, як свобода слова, автономія установ, академічна свобода, незалежні студентські профспілки та вільний рух студентів та працівників, залишалися невід'ємною частиною Європейського простору вищої освіти.

Проте, членські організації ЄКПО постійно повідомляють про погіршення становища працівників вищої освіти. «На жаль, в Європі працівники сфери вищої освіти та досліджень продовжують зіштовхуватися з посяганнями на їхню академічну свободу, а викладачі та дослідники потерпають від погіршення умов праці та рівня життя, в тому числі заморожування та скорочення зарплат», – заявила Сьюзен Флокен, європейський директор ЄКПО, коментуючи міністерську зустріч у Парижі.

Тому ми закликаємо міністрів до впровадження структурних змін у вищій освіті та сфері наукових досліджень для підтримки викладачів та дослідників з метою успішного майбутнього Болонського процесу.

У нашому зверненні та у звіті, представленому до уваги міністрів, ми висуваємо чотири вимоги стосовно майбутнього Болонського процесу:

  • посилення захисту академічної свободи як однієї з фундаментальних цінностей Болонського процесу;

  • важливість збільшення основних державних інвестицій у вищу освіту та дослідження;

  • необхідність забезпечення сприятливого робочого середовища для працівників, в тому числі підвищення гарантій занятості та покращення умов праці;

  • заклик до визнання престижності викладання у сфері вищої освіти.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Повернутися