Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Захист прав молоді/До відома регіонів > За 7 років кількість українських студентів за кордоном зросла майже утричі

За 7 років кількість українських студентів за кордоном зросла майже утричі


25 червня 2018

Майже у три рази зросла кількість українських студентів, які за останні кілька років поїхали здобувати вищу освіту за кордон.

Про це на відкритті Національної програми стажувань в центральних органах виконавчої влади повідомив міністр економічного розвитку Степан Кубів, передають Українські національні новини.

«З 2009 до 2016 року кількість українських студентів за кордоном зросла на 186%, до приблизно 70 тисяч осіб», – сказав Кубів.

За результатами дослідження Інституту суспільних відносин, проведеного серед українських студентів у Польщі, повернення в Україну обмірковує тільки 7% респондентів.

Понад 30% анкетованих після закінчення студій планує їхати далі у західні країни Європейського Союзу.

Анкетовані визнали, що на їхнє рішення впливає не якість навчання, а менші витрати на життя, порівняно з іншими країнами Євроспільноти, а також добра пропозиція стипендій та можливість безкоштовного здобуття вищої освіти.

Директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний наголосив, що українські студенти добре інтегруються у Польщі, але з країн Вишеградської групи найліпше вони це роблять у Чехії. На думку експерта, причиною може бути те, що студенти більше не можуть покладатися на подібність польської та української мов, і самі повинні навчитися спілкуватися чеською мовою, що допомагає в інтеграції.

Опитані українці найчастіше навчаються на гуманітарних спеціальностях, вони вибирають соціальні науки, а також правознавство та менеджмент. Набагато рідше українські студенти вивчають природничі та точні науки.


За інформацією ІА «Українські національні новини»


Повернутися