Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини > Сьогодні – Успіння Пресвятої Богородиці

Сьогодні – Успіння Пресвятої Богородиці


28 серпня 2018

28 серпня 2018 року православні християни святкують Успіння Пресвятої Богородиці. У народі це свято називають Перша Пречиста.

На Успіння, як і на будь-яке інше православне свято, заведено ходити до храму на службу. Також треба поставити свічку, згадавши при цьому всіх рідних і близьких, помолитися за дітей.

У предків це свято збігалося з жнивами, тому останній сніп наряджали в плаття і носили з піснями по селах. Цей сніп називався дожинки. Після таких походів сніп потрібно було поставити під ікону. А потім влаштовували дуже великий бенкет, на якому співали, водили хороводи, готували пиво і медовуху.

На наступний день буде Горіховий Спас, тому прийнято на Пречисту збирати горіхи і готувати різні зимові заготовки.

Так як це свято заодно і закінчення Успенського посту, то можна вживати майже все. Але жирне і м'ясне краще все таки обмежити. Якщо Успіння випадало на середу або п’ятницю, то розговіння переносили на наступний день.

Можна працювати вдома і в городі, робити закрутки на зиму, заквашувати капусту, займатися господарством. Деякі сільські жителі вважають, що потрібно в цей день залишити трошки колосків, так як це допоможе підвищити урожай наступного року.

У цей день роса має символічне значення сліз природи. Ніби природа плаче, що Богородиця більше не зможе допомагати людям і покинула цей світ.

Сьогодні не надягають старе і незручне взуття. Це може принести проблеми в житті. А якщо людина натерла ногу сьогодні, то її чекає дуже важке, повне невдач і проблем життя.

Працювати можна, особливо якщо ви залишили якусь справу незакінченою, або просто потрібно допомогти комусь.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Повернутися