Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/До відома регіонів > День захисту дітей – з турботою про майбутнє

День захисту дітей – з турботою про майбутнє


31 травня 2019

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Свято, яке потрібно відзначати всім: дорослим, щоб нагадати собі про безтурботну пору; дітям, щоб залишити у пам’яті ще безліч чудових моментів з дитинства.

Головна мета і призначення цього дня – нагадати дорослим про очевидні, зрозумілі речі, про те, що діти потребують турботи, ласки, любові, уваги, нарешті, охорони їхніх законних прав та інтересів. Нагадати про те, що гуманне ставлення до дітей і прагнення створити повноцінну, велику родину повинні стати орієнтирами розвитку всього нашого суспільства.

Права дітей, прописані у Конвенції ООН про права дитини, серед яких право на життя і здоровий розвиток, на сім’ю і турботу, на освіту, дозвілля, свободу думки. Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.

Цікаво, що свято має свою символіку – прапор, на зеленому тлі якого зображена земля з різнокольоровими людськими фігурками. Таким чином, прапор символізує молодість, зростання, родючість у спільному домі, де панує терпимість і різноманітність. 

 

Бажаємо миру й злагоди кожній українській дитині і кожній родині! 

Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Повернутися