Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Інформаційна робота/До відома регіонів > Безпечне онлайн-середовище для дітей під час літніх канікул

Безпечне онлайн-середовище для дітей під час літніх канікул


14 липня 2020

Інтернет – це ресурс для навчання, розваг та спілкування, який може стати і простором небезпеки для дітей.

Незалежно від того, скільки часу дитина проводить онлайн, вона може натрапити на небезпечні матеріали: порнографію, сцени ненависті чи насильства або стати жертвою цькувань.

Міністерство освіти спільно з інформаційним проєктом для захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті Stop_sexтинг підготували поради для батьків щодо створення безпечного онлайн-середовища для дітей:

Основні з них:

  1. Встановити правила користування Інтернетом на час літніх канікул як-от обмежити час, завершувати дискомфортну комунікацію та зустрічатись із новими друзями лише зі згоди батьків та в людному місці.

  2. Повідомити дитину про встановлені правила та закріпити їх за допомогою сімейної угоди, з прикладом якої можна ознайомитись за посиланням на сайті проекту.

  3. Відмовитись від поширення інформації щодо місцезнаходження: «чекінів» та геолокації. Поширення місцезнаходження небезпечне – злочинці можуть відслідковувати саму дитину чи перевіряти, де перебуває родина, щоби пограбувати її житло.

  4. Пам’ятати, що цькування не припиняються під час канікул. Дорослим варто звертати увагу на зміни у поведінці дитини, які часом сигналізують про конфліктні ситуації чи непорозуміння з однолітками. Наприклад те, що раніше дитина більше часу проводила з ґаджетом, а тепер уникає його, може бути знаком, що дитину цькують онлайн.

  5. Бути прикладом для дитини. Якщо Ви хочете, щоби Ваша дитина менше часу проводила онлайн, то свою поведінку. Можливо, Ви також зловживаєте ґаджетами у вільний час і Вам необхідно змінити власні звички.

  6. Дізнатись більше про технології та соціальні мережі. Для того, щоби вчасно реагувати на нові ризики та мати змогу захистити дітей, необхідно вивчати новинки у сфері технологій та онлайн-безпеки. Запитайте у підлітків, якими соціальними мережами та додатками вони користуються та дізнайтесь більше про них.

За матеріалами – МОН та Stop_sexтинг


Повернутися