Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Інформаційна робота/До відома регіонів/Міжнародна діяльність > Навчання грамоті в умовах кризи COVID-19 – тема Міжнародного дня грамотності

Навчання грамоті в умовах кризи COVID-19 – тема Міжнародного дня грамотності


8 вересня 2020

За тиждень після Дня знань, який ми відзначили 1 вересня, йде інше свято, присвячене знанням, освіті та навчанню – Міжнародний день грамотності.

Дата вибрана не випадково: за рекомендацією ЮНЕСКО цей день було присвячено відкриттю Всесвітньої конференції з ліквідації неписьменності, яка проводилася цього дня 1965 року у Тегерані. Саме ця конференція й рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції – Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.

Грамотність – це ступінь володіння людьми навичками читання і письма відповідно до граматичних норм рідної мови, а також головний показник культурного і соціального розвитку населення.

Щорічно заходи, що проводяться у День грамотності, присвячені різним темам, які мають вплив на грамотність, розвиток суспільства, особисті можливості тощо.

Тема дня у 2020 року – «Викладання і навчання грамоті в умовах кризи COVID-19 і в наступний період», приділяючи увагу значній ролі учителів, викладачів та зміні в педагогіці. Ця тема охопить також і питання навчання протягом усього життя, тому буде зосереджена як на молоді, так і на дорослих.

У святкових заходах, присвячених Дню грамотності, беруть участь уряди та неурядові організації, спільноти, викладачі, учні. Також цього дня найініціативнішим людям і організаціям присуджуються спеціальні премії ЮНЕСКО за поширення грамотності.

Цей день також дасть можливість проаналізувати значну роль освітян, а також ефективну політику урядів різних країн щодо системи управління та заходів, які підтримують освітян та усіх учасників навчального процесу в час пандемії.  

Через віртуальну конференцію ЮНЕСКО започаткує колективну глобальну дискусію з метою переосмислення викладання та навчання грамоти молоді та дорослих в епоху після COVID-19 щодо досягнення Цілі сталого розвитку № 4 – якісна освіта для усіх.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Повернутися