Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Інформаційна робота/Міжнародна діяльність > Формування миру разом – тема Дня миру 2020

Формування миру разом – тема Дня миру 2020


21 вересня 2020

Щороку 21 вересня у всьому світі відзначається Міжнародний день миру. Генеральна Асамблея ООН проголосила цей день, присвяченим зміцненню ідеалів миру шляхом дотримання 24 годин ненасилля та припинення вогню.

Цього року стало зрозуміло, ніж будь-коли, що ми не є ворогами один одному. Швидше за все, наш загальний ворог – це невтомний вірус, який загрожує нашому здоров’ю, безпеці та життю. COVID-19 кинув наш світ у хаос і насильно нагадав нам, що те, що відбувається в одній частині планети, може вплинути на людей скрізь.

Міжнародний день миру – 2020 відбудеться на тему «Формування миру разом». Щоб відзначити цей день, світові пропонується: поширювати співчуття, доброту та надію перед обличчям пандемії COVID-19 і виступати разом з ООН проти спроб використовувати вірус для сприяння дискримінації або ненависті.

У березні Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав усі ворогуючі сторони скласти зброю та зосередитись на битві проти цієї безпрецедентної глобальної пандемії.

Для Організації Об’єднаних Націй 2020 рік вже мав стати роком слухання та навчання. До 75-ї річниці ООН запросила мільйони людей у всьому світі приєднатися до UN75 – найбільшої глобальної розмови щодо побудови мирного майбутнього, якого ми хочемо.

Коли ми намагаємось перемогти COVID-19, ваш голос важливіший, ніж будь-коли. У ці важкі часи фізичної дистанції цей Міжнародний день миру буде присвячений розвитку діалогу та збору ідей. Світу буде запропоновано об’єднатися та поділитися думками про те, як пережити цей шторм, зцілити нашу планету та змінити її на краще. Незважаючи на те, що ми не можемо стояти поруч, ми все одно можемо мріяти разом.

ООН закликає відзначати Міжнародний день миру, розповсюджуючи співчуття, доброту та надію перед пандемією COVID-19. Виступайте разом із ООН проти спроб використовувати вірус для сприяння дискримінації або ненависті.

Організація Об'єднаних Націй пропонує всім країнам та людям вшанувати припинення воєнних дій протягом Дня та відзначити День миру через освіту та обізнаність громадськості з питань, пов'язаних із миром.

За матеріалами – ООН 


Повернутися