Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Міжнародна діяльність > Засідання ЄКПО: міжнародний погляд на проблеми освіти

Засідання ЄКПО: міжнародний погляд на проблеми освіти


13 жовтня 2020

12-13 жовтня 2020 року відбулося онлайн засідання Європейського комітету профспілок освіти. У заході взяли участь приблизно 70 представників профспілок європейських країн.

Учасники підняли низку важливих питань, які виникають, зважаючи на складну ситуацію в освіті у зв’язку з коронакризою, серед яких – питання вищої школи, інклюзивної освіти, інтеграції мігрантів та біженців, оновлення освітянського профспілкового руху.

Також відбулося активне обговорення питання освіти в умовах пандемії та майбутнього освіти в посткризовий період.

У продовження роботи члени ЄКПО підняли питання привабливості професії педагога та шляхів її поліпшення в рамках соціального діалогу. Адже, молодь не має великого бажання йти в професію, що в ситуації з переходом на нові методики викладання, стає ще більш критичним. Сюди ж додається ще й проблема подвійного навантаження на викладачів, яке нині відчувають освітяни усіх країн.

Представниця профспілки Франції SNES наголосила, що якщо не вирішувати ці питання, навчати дітей буде нікому, а ситуація в освіті вимагає спільних напрацювань на європейському рівні.

Голова Профспілки освіти Австрії підняв проблеми старшої школи та розповів про ініціативи вчителів для підвищення успішності учнів в країні. В Австрії виникли проблеми ухиляння учнів від відвідування уроків ,і у зв’язку з цим, вчителі ввели механізм попередження подібної ситуації (якщо учні перевищують певну кількість годин, не відвідуючи уроки, їх буде відчислено).

Колега з Великобританії відзначила, що нині спостерігається зростання активності в їхніх профспілкових рядах, а з початком кризи вчителі почали об’єднуватися задля підтримки та захисту своїх прав та інтересів з боку профспілки у цей складний час.

Насамкінець роботи представники європейських профспілок зазначили, що для вирішення цієї низки піднятих питань потрібно в першу чергу – підвищувати зарплату освітянам, створювати кращі умови для праці та підтримувати їхні ініціативи та творчість. 

 
Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Повернутися