Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Міжнародна діяльність > Вітання освітянам до ІХ З'їзду Профспілки від європейських колег

Вітання освітянам до ІХ З'їзду Профспілки від європейських колег


21 грудня 2020

Європейський директор Європейського комітету профспілок освіти Сьюзан Флокен надіслала відеозвернення до колег та учасників ІХ З'їзду Профспілки працівників освіти і науки України, який відбувся 17 грудня 2020 року.

У своєму повідомленні вона вшанувала працю та відданість українських вчителів та наголосила на тому, що сфера освіти потребує стабільних та зростаючих державних інвестицій.

Вона закликала уряд поважати соціальний діалог, права українських працівників і профспілок.

На завершення європейський директор завірила колег у солідарній підтримці з боку ЄКПО та побажала успішного проведення З’їзду.

 

Повний текст відеозвернення

«Шановні колеги!

Вітаю вас із проведенням З’їзду, особливо, з огляду на виклики, спричинені пандемією COVID-19. На цьому важливому заході ви визначите шляхи реалізації пріоритетів вашої Профспілки на найближчі 5 років.

Для початку, хочу віддати шану важкій праці та відданості українських вчителів та членів профспілок у цей надзвичайний час. Ви забезпечували продовження навчання, незважаючи на кризу. І ми висловлюємо вам свою вдячність та повагу. Пандемія чинить величезний тиск на освітні системи, вчителів та інших працівників освіти, так само, як і на учнів та батьків.

Весь світ сьогодні є свідком того, наскільки важливою є робота, яку щодня виконують вчителі. Протягом багатьох років ми попереджали державних чиновників про негативні наслідки ігнорування потреб освіти та вчителів.

Сьогодні, крім вже існуючих проблем, з’явилися нові виклики. В Україні та по всій Європі як ніколи гострою є потреба у захисті якісної освіти та захисті прав освітян.

Ми вимагаємо стабільних та зростаючих державних інвестицій в освіту. Ми закликаємо й надалі поважати соціальний діалог, права працівників і профспілок, а також надавати реальну підтримку вчителям та іншим працівникам освіти в забезпеченні їхнього добробуту, гідної зарплати та умов праці.

Разом – ми сильні. Ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку.

Європейський комітет профспілок освіти разом з вами солідарно виступає за сталу освіту.

Бажаю вам успішного З’їзду!

Будьте здорові та бережіть себе!»

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Повернутися