Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Інформаційна робота > Всесвітньому дню вишиванки – 15 років!

Всесвітньому дню вишиванки – 15 років!


20 травня 2021

Всесвітній День вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. У 2021 році він припадає на 20 травня.

Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу.

Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 15 років і воно набуло міжнародних масштабів, а український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а й далеко за її межами!

Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустрічі із друзями, онлайн і офлайн – загалом куди завгодно.

Для наших предків вишиванка була не тільки святковим одягом, а й оберегом. Орнамент, який наносили на сорочку, містив в собі певні символи, які повинні були захистити того, хто її носить, від злих духів і нещасть.

Вишивку наносили на рукава і комір так, щоб вона торкалася тіла. Вважалося також, що на зворотному боці вишивки не повинно бути вузликів, оскільки вони можуть принести нещастя.

Вишиванка – це особлива національна традиція українців.

День вишиванки – хоч поки ще й не офіційне свято – покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. Тож вишиванка  об’єднає українців по всьому світу! 

 
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Повернутися