Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Фото-матеріали/Інформаційна робота/Міжнародна діяльність > Учителі змінюють світ – відбувся з’їзд Американської федерації вчителів

Учителі змінюють світ – відбувся з’їзд Американської федерації вчителів


20 липня 2022

17 липня 2022 року у Бостоні (США) завершив свою роботу 87-й Національний з’їзд Американської федерації вчителів, що розпочався 13 липня. Тема заходу – «Відновити наше майбутнє: боротьба за перспективу кращої Америки».

З’їзд, який проходить раз на два роки, – значна подія для Американської федерації вчителів, яка нараховує 1,7 мільйона спілчан. Участь у з’їзді цього року взяли понад три тисячі учасників – представники профспілок освіти США та Європи. 

Президентка Американської федерації вчителів Ренді Вайнгартен зазначила, що темою конгресу було питання відновлення майбутнього країни. І в усіх виступах конгресу йшлося про те як підтримати і вшанувати учасників – освітян за їхню неймовірну роботу, переконатися, що вони відчувають себе почутими. Сподіваємося, що вони повернуться після заходу у Бостоні із інструментами, які допоможуть їм реалізувати свої цінності та поліпшувати щодня життя своїх дітей, колег, громад, – було підкреслено Ренді Вайнгартен. 

Відкрив захід онлайн-виступ Президента США Джо Байдена. У ньому він сказав, що як тільки став президентом, одразу заявив, що одне з перших завдань, які треба реалізувати, це – інвестувати у вчителів. Далі він зазначив, що 130 мільярдів доларів було виділено з фонду допомоги на поліпшення системи освіти. «Ви – це ті повітряні змії, які піднімають наші національні амбіції. Ми в боргу перед вами. Я завжди буду підтримувати вас» – пообіцяв Президент Джо Байден. 

Протягом чотирьох насичених днів роботи делегати з’їду обговорювали та ухвалювали резолюції з цілого ряду питань – від розгляду перспектив державної освіти в країні до захисту прожиткового мінімуму, боротьби з наслідками зміни клімату та подолання кризи студентської заборгованості.

У різні дні роботи перед учасниками виступили високопоставлені гості та доповідачі. Серед них – перша леді Джилл Байден. У своєму надихаючому слові вона нагадала освітянам, що саме вони можуть зробити світ кращим. «То ж до праці – змінюймо світ!», – сказала перша леді. 

У своєму відеозверненні до учасників Національного з’їзду Американської федерації вчителів Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов поінформував про те, як живуть і працюють освітяни в нашій країні в умовах російського терору. Він підкреслив, що війна, яка зараз йде в нашій країні, – це боротьба за право українців бути вільними, незалежними та самостійними господарями на власній землі. Війна за цінності, свободу та демократію, за право вибору нашого народу жити та розвиватися у європейському суспільстві.

«Широка підтримка України державами світу і всебічна допомога міжнародної спільноти дає нам надію та впевненість у нашій перемозі. І ми щиро раді, що у нас є такий надійний друг і партнер – Американська федерація вчителів – у боротьбі зі світовим агресором», – сказав Георгій Труханов. 

Серед виступаючих на з’їзді були сенаторка США Елізабет Воррен, міністр праці США Марті Уолш, Габріела Рамос з ЮНЕСКО, заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк та ряд інших поважних гостей. 

Виступаючи на заході Ольга Чабанюк розповіла про наслідки повномасштабної війни в Україні, яка триває вже п’ять місяців, про терор і розруху, які завдає нашій країні агресор-Росія. Також вона розповіла про руйнування будівель шкіл та університетів та понівечені життя мільйонів громадян. 

«Наша профспілка у цей складний час продовжує надавати гуманітарну, фінансову допомогу та психологічну підтримку своїм членам», – сказала заступниця Голови Профспілки, – «…наше бачення чітке – ми хочемо жити у світі, де вчителі та учні бачать своє майбутнє в Україні. І ми хочемо жити у вільній та демократичній країні, де поважається суверенітет, територіальна цілісність і права людини, цінності та міжнародне право, і де кожен може обирати власний шлях».

Делегати Американської федерації вчителів прийняли резолюцію солідарності з Україною, у якій беззастережно засуджують неспровоковане та невиправдане вторгнення Росії в Україну. 

Організація висловила солідарність із народом України, освітянами та профспілковцями і наголосила, що прагнення до миру та демократії є фундаментальною цінністю профспілкового руху та основним принципом забезпечення соціальної справедливості, прав працівників і прав людини. 

Американська федерація вчителів захоплюється мужністю українських спілчан-освітян, медпрацівників й усіх фахівців, які продовжують свою героїчну працю навіть під обстрілами, і продовжуватиме підтримувати потреби профспілчан, педагогів, студентства, які залишаються в Україні, де навчання триває, навіть за найважчих умов. 

Американська федерація вчителів приєднується до міжнародної спільноти, яка закликає до негайного припинення бойових дій в Україні, відновлення суверенних кордонів України і повернення до переговорів щодо мирного процесу, який поважає демократію, права людини та міжнародне право. 

Насамкінець роботи 87-го Національного з’їзду делегати профспілок переважною більшістю голосів проголосували за обрання на новий термін президентки Ренді Вайнгартен. Також було обрано секретаря-скарбника Федріка Інгрема та виконавчу віце-президентку Евеліну ДеДжесус. 


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Повернутися