Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Правовий захист/Новини законодавства > Затверджено новий порядок видачі дозволів на працевлаштування іноземців

Затверджено новий порядок видачі дозволів на працевлаштування іноземців


13 серпня 2013
Затверджено новий порядок видачі дозволів на працевлаштування іноземцівКабінет Міністрів України постановою від 27.05.2013р. № 437 (набрала чинності 5.07.2013р.) затвердив Порядок видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, яким передбачено, що територіальні органи Державної служби зайнятості видають дозволи на застосування праці іноземців чи осіб без громадянства за умови, що в Україні (регіоні) відсутні кваліфіковані працівники, спроможні виконувати відповідний вид роботи, або за умови достатнього обґрунтування доцільності застосування їх праці.

Дія затвердженого Порядку не поширюється на працевлаштування іноземців та осіб без громадянства, зазначених у ч. 6 ст. 42 Закону «Про зайнятість населення», зокрема, для провадження викладацької діяльності у державних вищих навчальних закладах на їх запрошення.

Розмір плати за видачу дозволу становить чотири мінімальні заробітні плати, яка зараховується до бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Скорочено перелік документів, які роботодавець подає для отримання дозволу, та зменшено строк розгляду документів – до 15 календарних днів. За новими правилами потрібно подавати документ, виданий лікувально-профілактичним закладом про те, що особа не хвора на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інші інфекційні захворювання, перелік яких визначено МОЗ.

Дозвіл видається на строк не більш як на один рік і може бути продовжений на той самий строк.

У видачі дозволу може бути відмовлено, зокрема, у разі наявності кваліфікованих працівників в Україні (регіоні), які можуть бути працевлаштовані на заявлену роботодавцем вакансію та відповідають вимогам, зазначеним роботодавцем в інформації про попит на робочу силу (вакансії), та відмови роботодавця у працевлаштуванні громадян України, які були направлені територіальними органами для працевлаштування; невідповідності рівня освіти, кваліфікації іноземця чи особи без громадянства вимогам, зазначеним роботодавцем в інформації про попит на робочу силу (вакансії); наявності заборгованості роботодавця із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Для розгляду поданих роботодавцем документів при територіальному органі утворюється комісія, до складу якої включаються, зокрема, представники федерації профспілок України.

Завантажити документ pkmu-437.doc [77.5 Kb][69] Завантажити Переглянути документ онлайн



Юридичний відділ ЦК Профспілки

Повернутися