Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > --- > 7 жовтня – Всесвітній день дій за гідну працю

7 жовтня – Всесвітній день дій за гідну працю


6 жовтня 2011

Кожна людина заслуговує на гідне життя, яке не можливо забезпечити без достойної роботи і належної матеріальної винагороди за неї. Мільйони людей, які шукають роботу, мають нагальну потребу в тому, щоб уряд забезпечував їх соціальний захист та закріплення прав працівників у законодавстві.


Сьогодні, на жаль, кількість бідних людей у світі зростає. До 93% робочих місць, що пропонують молодим людям, це робота в неформальному секторі, без будь-яких гарантій. Всі ці соціальні явища говорять про необхідність підвищення соціального захисту і забезпечення гідних умов праці. Соціальний захист дає працівникам гарантії безпеки і дозволяє впевнено будувати своє майбутнє.


Гідна зайнятість та гідна праця – це найкращий спосіб боротьби з бідністю. Саме тому 7 жовтня в усьому світі відзначають як Всесвітній день дій за гідну працю.


Прийнята в 2006 р. Конвенція 187 Міжнародної організації праці присвячена тому, що в країнах-членах МОП повинні бути розроблені і прийняті національні політики з охорони праці та безпеки, і вони повинні базуватися на формуванні високої превентивної культури у сфері охорони праці щодо попередження нещасних випадків та попередження або мінімізації ризиків у сфері охорони праці.


У червні 2008 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між українськими соціальними партнерами та Міжнародною організацією праці щодо Програми гідної праці на 2008–2011 роки. Основною метою нової Програми стало сприяння гідній праці як фактору продуктивності і ключовому елементу розвитку соціальної та трудової сфер в Україні.


Сьогодні Україна входить до переліку країн для проведення пілотних досліджень з вимірювання гідної праці, а Всесвітній день дій за гідну працю офіційно відзначає з 2009 року.


Поняття гідної праці було розроблено Міжнародною Організацією Праці у 1999 році. І за визначенням «гідна праця – це високопродуктивна праця, яка гарантує гідний заробіток та соціальний захист чоловіків і жінок, в умовах свободи об’єднання, відсутності дискримінації, безпеки на робочих місцях та поваги до людської гідності».



Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення



Повернутися