Надання матеріальної допомоги працівникам на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань

Надання матеріальної допомоги працівникам на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питаньСтаттею 10 Закону України «Про відпустки» встановлено право працівника на щорічні основну та додаткову відпустку повної тривалості у перший рік роботи після закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи на підприємстві.

Якщо працівникові надаються щорічні основна та додаткова відпустка до закінчення шести місяців безперервної роботи, їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу за винятком випадків, передбачених ч. 7 ст. 10 Закону (жінкам – перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї; жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда; інвалідам; особам віком до вісімнадцяти років; сумісникам – одночасно з відпусткою за основним місцем роботи; працівникам, які мають путівку (курсівку) для санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування тощо).

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

Міністерство соціальної політики України в листі від 21.07.2015 № 409/13/116-15 роз’яснило, що за умови поділу щорічної відпустки на частини допомога для оздоровлення може виплачуватися працівникові один раз при наданні будь-якої з частин щорічної основної відпустки за заявою працівника.

У випадку, якщо працівникові надається відпустка до закінчення шести місяців безперервної роботи, йому також виплачується допомога для оздоровлення.

Надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань педагогічним та науково-педагогічним працівникам за рахунок власних коштів навчальних закладів передбачено ч. 5 ст. 57 Закону України «Про освіту».

Умови виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, обставини, за яких вона виплачується, а також кому саме вона може бути виплачена першочергово Міністерство соціальної політики рекомендує визначати у відповідному Положенні.

Зазначена матеріальна допомога може виплачуватися за наявності коштів за заявою працівника, наприклад, у разі скрутного матеріального становища, у зв'язку з тривалою хворобою тощо.

Завантажити документ mincoc_vidpustky.doc [36,5 Kb][1401] Завантажити Переглянути документ онлайн


Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори