Відкритий лист Голови Федерації профспілок України Хара В.Г. Президенту України В.А.Ющенку

Президенту України

В.А. ЮЩЕНКУВельмишановний пане Президенте!


Федерація профспілок України вимушена в черговий раз звернутися до Вас як до гаранта Конституції України, прав та свобод людини і громадянина у зв’язку з відсутністю будь-якого реагування на наші попередні звернення.

Порушення конституційних прав понад 9 мільйонів працівників, які об’єднані ФПУ, за останній рік набули системного характеру та спрямовувались як на людину праці, так і на її участь в профспілках через низку рейдерських нападів. Слід зазначити, що забезпечення нашими спілчанами своєю наполегливою працею постійних відрахувань до бюджетів всіх рівнів в умовах глобальної фінансово-економічної кризи є визначальним бюджетоутворюючим джерелом і необхідним фактором для існування держави та фінансування всіх державницьких інституцій. Проте саме ці категорії громадян України виявились найбільш вразливими та незахищеними.

За останній рік членські організації ФПУ зазнали протиправних зазіхань та рейдерських нападів з використанням важелів судового впливу, серед них: 18 обласних профорганізацій м. Дніпропетровськ (суддя Овчаренко Н.Г.), 11 – м. Кіровоград (суддя Куковенков С.В.), 3 – м. Житомир (суддя Грибан І.О.), 6 – м. Хмельницький (суддя Лисяк Г.І.), м. Харків (суддя Прохоров С.А.), м. Чернігів (суддя Рахманкулова І.П.) та м. Київ (суддя Трубнікова А.В.) тощо.
Черговим об’єктом протиправних дій проти ФПУ та її членських організацій 17 липня ц.р. стала Миколаївська обласна рада профспілок, низка обласних галузевих профспілкових організацій. Заводський районний суд міста Миколаїв прийняв до розгляду 12 (дванадцять) позовних заяв, зухвало порушивши норми національного законодавства, Конвенції МОП № 87 про свободу асоціації та захист права на організацію, ратифікованої Україною, згідно з якими внутрішня статутна діяльність профспілок взагалі не може бути предметом розгляду в судах.

Суддею Павловою Ж.П. порушено діючі норми процесуального права та публічно проігноровано норми та принципи судочинства, закладені в Конституції України, а саме: щодо порядку виклику та повідомлення сторін про судовий розгляд (його здійснено через оголошення в місцевій газеті); слухання всіх 12 справ, сторонами яких є 36 суб’єктів права, було призначено на один час, в кабінеті судді (а не в судовому залі засідань!); тексти позовних заяв та зустрічних позовів ідентичні; абсолютно проігноровано суддею регламент проведення судового засідання (фактично його не було) та порядок вчинення процесуальних дій, що з огляду вимог судочинства є неприпустимим.

Отже, такими неправомірними діями суддя Павлова Ж.П. бере участь у реалізації рейдерських схем, спрямованих на ліквідацію профспілкових організацій обласного рівня в місті Миколаїв, заміну керівництва всіх рівнів, вилучення майна ФПУ та її членських організацій.

Ця інформація доведена до відома Міжнародної організації праці та Міжнародної конфедерації профспілок.

Свідоме ігнорування та потурання вищими державницькими інституціями багаточисельних звернень ФПУ про припинення рейдерських нападів призвели до того, що судові позови до Федерації профспілок України стали масовим та системним явищем (за 2009 рік на користь ФПУ прийнято 86 судових рішень, пов’язаних із рейдерськими нападами). І тільки одна судова інстанція – апеляційний суд Кіровоградської області під головуванням Кривохижі В.І. – ухвалою від 15 січня 2009 року підтвердила законність та повагу до існуючих норм національного та міжнародного законодавства.

Пане Президенте! Враховуючи, що зухвалі дії рейдерів, які спираються на протиправні рішення судів, є прямою загрозою для національної безпеки та основ конституційного ладу України та створюють перешкоди для європейської інтеграції України, паплюжать її міжнародний імідж, наполягаємо вжити невідкладних заходів щодо забезпечення прав та свобод членів профспілок, об’єднаних Федерацією професійних спілок України, через встановлені Конституцією України важелі впливу.


Голова Федерації профспілок України В.Г. ХАРА
0
23 липня 2009
4 196
---

Схожі публікації


Догори