Лист ЦК Профспілки працівників освіти і науки України до Міністерства юстиції України

10.03.2009 № 02-5/99
Міністерство юстиції України

Відповідно до п.п. 14 п. 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 30 грудня 1997 року № 1396/97, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається з наступного питання.

Статтею 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001, № 2240-III передбачено, що для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Статтею 53 Закону України “Про вищу освіту” встановлено, що особами, які навчаються у вищих навчальних закладах, є студенти (слухачі), курсанти, екстерни, асистенти-стажисти, інтерни, клінічні ординатори, здобувачі, аспіранти (ад'юнкти) та докторанти.

В той же час абзацом другим пункту 4.2. Інструкції про порядок забезпечення застрахованих осіб і членів їх сімей путівками на санаторно-курортне лікування, які придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 02.06.2005 № 55, встановлено, що путівка до санаторію-профілакторію видається лише студентам вищих навчальних та учням професійно-технічних закладів, які є громадянами України.

Вважаємо, що ця норма звужує коло осіб, порівняно із встановленим ст. 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", зокрема курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад'юнктів) на санаторно-курортне лікування в санаторіях профілакторіях вищих навчальних закладів.

Цією статтею правління Фонду зобов’язано визначати лише порядок та умови отримання таких путівок, а не встановлювати коло осіб.

У зв’язку з цим просимо дати роз’яснення, чи мають право слухачі, курсанти, екстерни, асистенти-стажисти, інтерни, клінічні ординатори, здобувачі, аспіранти (ад'юнкти) та докторанти на отримання санаторно-курортного лікування, в тому числі в санаторіях-профілакторіях вищих навчальних закладів на рівні зі студентами вищих навчальних закладів.

Заступник Голови Профспілки Г.Ф. Труханов
Лист

Схожі публікації


Догори