Участь Профспілки у законотворчих процесах

Педагогічну і науково-педагогічну громадськість закладів вищої і фахової передвищої освіти, студентську молодь схвилював законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам».

На пропозицію ЦК Профспілки працівників освіти і науки України щодо обговорення профспілковим активом проєкту цього Закону Львівська обласна організація Профспілки 3.01.2024 року провела зустрічі представників Секції вищої освіти – голів первинних профспілкових організацій працівників та студентів саме з приводу обговорення проблем та змін, які несе із собою цей законопроєкт. 

Повторна зустріч відбулася 16.01.24 року, після обговорення проєкту у профорганізаціях за активної участі членів профспілки закладів вищої освіти. 

За результатами обговорення законопроєкту учасники запропонували ініціювати проведення засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій з публічного обговорення законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам» на розширеному засіданні Комітету за участі керівників закладів вищої освіти та представників Профспілки. 

У ході зустрічі учасники звернули увагу на можливі ризики:

  • Запровадження грантової та кредитної системи фінансування (фактично ліквідація державного замовлення) грубо суперечить ст. 53 Конституції України (право на безкоштовну освіту) і порушує рівний доступ здобувачів освіти до безкоштовної освіти, оскільки ставить у нерівні умови здобувачів освіти, залежно від гранту та його умов. Нівелюється державна підтримка спеціальностей, дефіцитних на ринку праці.
  • Необхідно здійснити заходи щодо збереження державного замовлення у межах бюджетного фінансування - за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. 
  • Необхідно вжити заходів задля збереження кадрового потенціалу в умовах правового режиму воєнного стану. 
  • Зміна системи фінансування (перехід на гранти) призведе до скорочення науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої та фахової передвищої освіти.
  • Яка доля чекає на заклади фахової передвищої освіти?
  • Необхідно зберегти соціальні стипендії для пільгових категорій здобувачів вищої та фахової передвищої освіти на відповідному рівні здобуття освіти.

8 лютого 2024 року Львівська обласна організація Профспілки планує провести розширене засідання Секції вищої, фахової передвищої, професійно-технічної та здобувачів освіти за участі голів первинних профспілкових організацій працівників і студентів закладів вищої, фахової передвищої освіти із запрошенням представників Ради ректорів Львівщини, а також Асоціації директорів фахової передвищої освіти Львівщини саме з питання обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам».

Боротьба за права працівників і студентів вищої і фахової передвищої освіти триває…

Львівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори