Освітяни Сум – рішуче «НІ!» звуженню прав освітян

Освітяни Сум  – рішуче «НІ!» звуженню прав освітян14 квітня 2014 року на черговому засіданні президії профкому Сумського державного університету, які відбуваються щопонеділка, представники Профспілки усіх факультетів та підрозділів університету в черговий раз обговорили останні зміни в законодавстві України, що стосуються освітян.

Прийняті Кабінетом Міністрів України Постанови № 65, 88, 89 та проект Закону України № 4648 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)» викликають глибоке занепокоєння в колективах закладів освіти всіх рівнів – від дитячого садочка до вищого навчального закладу. Адже удосконаленням це назвати просто неможливо, а от звуження трудових прав освітян є більш ніж наглядним. У такій ситуації профспілки всіх рівнів повинні більш рішуче стати на захист прав своїх спілчан, про що свідчать профспілкові заходи минулого тижня на рівні нашої області.

Голова профспілки СумДУ В. Боровик проінформувала присутніх, що саме про це йшла мова як на засіданні Сумської обласної Ради профспілок (9.04.14) в рамках питання порядку денного «Про завдання профспілок щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів працюючих у сучасних умовах». Ще більш конкретно про порушення прав саме освітян йшлося на Пленумі Сумської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України (10.04.14).
У виступах голів райкомів профспілки, зокрема, звучали конкретні пропозиції щодо соціального захисту вчителів.

Від профспілки нашого університету виступали заступники голови профкому С.В. Осадчий та М.М. Олада, які запропонували внести до Постанови Пленуму додаткові пропозиції щодо захисту освітян усіх рівнів, і вищої школи, зокрема, а також щодо осудження намагання однієї з політичних сил очорнити діяльність Федерації профспілок України, що прозвучало вранці 10 квітня з трибуни Верховної Ради.

Говорилося про посилення висвітлення роботи профспілки всіма можливими інформаційними засобами, оперативного доведення отриманих результатів нашої роботи до кожного члена профспілки (сайти, соціальні мережі тощо). Йшла мова про цілковите розуміння складної економічної ситуації в країні та про пошук фінансових резервів, але не у подальшому погіршенню статусу вчителя, а, зокрема, у «детінізації» економіки.

Уряд має запропонувати програму дій, необхідних для активізації економіки, розвитку вітчизняного виробництва, розширення ринку збуту української продукції.

Акцент був зроблений і на тому, що для забезпечення росту ефективності роботи профспілок (зокрема нашої галузевої профспілки), їх дієвого правового захисту запропонувати ЦК провести необхідну роботу щодо надання професійним спілкам статусу суб’єкта законодавчої ініціативи.

Після ознайомлення з листом голови ЦК галузевої Профспілки Г.Ф. Труханова від 9.04.14 р. до в.о. Президента України, голови ВРУ О.В. Турчинова запропоновано підтримати внесені пропозиції та направити аналогічні звернення з місць як до керівництва держави, так і до депутатів ВРУ, щоб не допустити прийняття змін, запропонованих законопроектом № 4648 та вищезгаданими Постановами КМУ, адже ст. 22 Конституції України забороняє при прийнятті нових законів чи внесенні змін до чинних звужувати зміст та обсяг існуючих прав і свобод громадян України. Освітянин у першу чергу повинен бути захищений державою – без цього неможливий її розвиток взагалі.

Профком СумДУ

Схожі публікації


Догори